Janusz Weiss nie żyje po długiej walce z chorobą

Aleksandra Nabierzyńska

W piątek, 10 marca 2023 roku, w wieku 79 lat zmarł Janusz Weiss - polski prezenter, konferansjer, kabareciarz, radiowiec i telewizyjny prowadzący. Informacja o jego śmierci wstrząsnęła polskim światem kultury i mediów.

Janusz Weiss nie żyje

Polska kultura i media straciły jednego z najwybitniejszych przedstawicieli swojego środowiska.

Radio ZET podaje, że syn Janusza Weissa poinformował o śmierci dziennikarza.

„Po ciężkiej chorobie zmarł Janusz Weiss. Współzałożyciel Radia ZET, autor legendarnej audycji 'dzwonię do pani/pana w bardzo nietypowej sprawie’. Dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny miał 74 lata” – przekazała rozgłośnia.

Kariera i osiągnięcia

Janusz Weiss zaczynał swoją karierę jako kabareciarz i konferansjer w Warszawie, a następnie trafił do radia i telewizji. Był współtwórcą Radia Zet, a także prowadził wiele programów telewizyjnych, takich jak „Milionerzy” czy „Jaka to melodia”. Był także autorem książek oraz laureatem wielu nagród, w tym Złotych Fryderyków.

Życie prywatne

Janusz Weiss urodził się w Warszawie w rodzinie o mieszanych korzeniach kulturowych. Jego ojciec, Oscar Weiss, był Żydem, natomiast matka, Janina z domu Hajduczeni, była Polką pochodzenia rosyjskiego. Janusz Weiss miał młodszego brata, Leszka.

Janusz Weiss odejście z życia pozostawił po sobie wiele wspomnień i osiągnięć.

Fot. Główne: Sławek via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: marzec 2023

Popularne wpisy: