Majątek Ireny Kwiatkowskiej – jaki był dorobek legendy polskiej sceny?

Michał Wójtowicz

Majątek Ireny Kwiatkowskiej to temat, który poruszany był w mediach wiele razy. Aktorka, która przez całe życie bawiła publiczność do łez, pozostawiła po sobie niezapomniane role. Czy dorobek artystyczny zapewnił jej bogactwo? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać tajemnice gwiazdy polskiej sceny.

irena kwiatkowska majątek

Dobytek aktorki – mieszkanie w stolicy

Majątek Ireny Kwiatkowskiej, kochanej przez miliony Polaków aktorki, zawierał jedną nieruchomość. Było to mieszkanie na warszawskim Ursynowie, w którym kobieta mieszkała przez dużą część swojego życia.

Irena Kwiatkowska – majątek

Wysokość emerytury aktorki wynosiła około 1000 złotych. Kwiatkowska zapytana podczas wywiadu o swój majątek odpowiedziała: „Ja i majątek! A to dobre. Nie dorobiłam się żadnego majątku. Zawsze żyłam oszczędnie, co nie znaczy, że byłam skąpa. Kiedy miało być, jak trzeba, to się wydawało”.

Oszacowano jednak, że majątek Ireny Kwiatkowskiej po śmierci wynosił niecały milion złotych. Złożyło się na niego kilka elementów: przede wszystkim wspomniane już mieszkanie, a także tantiemy i osobiste pamiątki aktorki. Cały swój dorobek Kwiatkowska zapisała w testamencie członkom rodziny.

Działalność charytatywna

Kwiatkowska starała się jak najczęściej pomagać ludziom ubogim i tym, którzy znajdowali się w potrzebie. Okazało się też, że Irena Kwiatkowska przez bardzo długi czas regularnie oddawała zarobione pieniądze na domy dziecka. W późniejszych latach przekazywała swoje pieniądze także na organizacje kościelne.

Mimo że kariera aktorki trwała aż 74 lata, Irena Kwiatkowska nigdy nie dorobiła się wielkiej fortuny. Żyła skromnie i oszczędnie, a zarobionymi pieniędzmi dzieliła się z innymi. 

Fot. główna: Edward Hartwig via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: