Ile zarabia Kuba Wojewódzki? Tajemnica jego dziennikarskiej fortuny odkryta!

Aleksandra Nabierzyńska

Ile zarabia Kuba Wojewódzki? To pytanie zadają sobie nie tylko fani kontrowersyjnego dziennikarza. Zaglądamy do portfela jednego z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych showmanów w Polsce!

ile zarabia kuba wojewódzki

Zanim zaczniemy szperać w szczegółach dotyczących jego bogactwa, warto przypomnieć, kim jest Kuba Wojewódzki. To osoba, która zawsze budziła kontrowersje swoimi wypowiedziami, a jednocześnie osiągnęła szereg sukcesów na polu dziennikarskim. W artykule wyjaśniamy, ile zarabia Kuba Wojewódzki i jakie ma źródła dochodów.

Ile zarabia Kuba Wojewódzki? Fakty i spekulacje

Jako osoba publiczna dziennikarz rzadko dzieli się szczegółami swojego finansowego życia, co prowadzi do wielu spekulacji. Wiele osób zastanawia się, na czym i ile zarabia Kuba Wojewódzki. Wiadomo, że jego kontrowersyjny styl przekłada się na pokaźne zarobki. Wynagrodzenie za post na Instagramie – około 400 tysięcy złotych – to przecież nie bagatela! Tym samym bije na głowę takie gwiazdy jak Robert Lewandowski czy Małgorzata Rozenek-Majdan.

Działalność zawodowa Wojewódzkiego

Pierwsze kroki w branży medialnej stawiał jako dziennikarz piszący dla „Magazynu Muzycznego” i „Muzy”. Z czasem zaczęły pojawiać się teksty w „Przekroju”, „Wprost”, „Gazecie Wyborczej” czy „Vive!”. Również telewizja (początkowo Telewizja Polska, później Polsat, a obecnie TVN) stały się ważnym źródłem dochodu. Wpływ na to miały popularne programy jak „Idol”, talk-show „Kuba Wojewódzki” czy jurorowanie w „Mam talent!”, „X-Factor” i „Mask Singer”.

Inwestycje Kuby Wojewódzkiego

Wojewódzki nie ogranicza się jednak do mediów. Inwestuje również w inne branże – ma własną restaurację w Gdyni, współtworzy agencję influencer marketingu i wspólnie z Januszem Palikotem produkuje alkohole z konopi w spółce BUH. Mimo że ten ostatni biznes ma zadłużenie na poziomie 50 mln zł, jest oczywiste, że roczne przychody z różnych współprac Kuby idą w miliony.

Pieniądze w życiu Wojewódzkiego

Wojewódzki jest znanym fanem luksusowych samochodów i regularnie na swoim koncie zgarnia europejskie kwoty. Nie tylko show-biznes stanowi źródło jego utrzymania, ale jak sam mówi, cieszy się komfortem psychicznym związanym z brakiem obaw o utratę pracy. Choć fascynuje go blask luksusu, nie zapomina o rozsądnych inwestycjach. Mimo że nie znamy dokładnego stanu jego finansów, dziennikarz na pewno nie ma na co narzekać.

Fot. główna: Serecki via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: