Hugh Hefner – majątek twórcy imperium „Playboya”. Nie zgadniesz!

Aleksandra Nabierzyńska

Ile pozostawił po sobie Hugh Hefner? Majątek legendy „Playboya” zawsze wzbudzał ciekawość. Jak zmarły magnat prasy dla dorosłych rozdzielił swoje bogactwo, kto otrzymał jego miliony dolarów i skąd pochodził ten ogromny majątek? Przeczytaj!

hugh hefner majątek

Hugh Hefner – majątek po śmierci. Kto odziedziczył fortunę?

Ile wynosił majątek Hugh Hefnera? Wieloletni lider imperium „Playboya”, pozostawił po sobie znaczny spadek. Jego wartość wyniosła aż 43 miliony dolarów! Ale jak to często bywa w świecie celebrytów, pytanie „kto otrzymał te pieniądze?” jest równie fascynujące jak samo bogactwo. Okazuje się, że Hefner przepisał cały dorobek żonie i dzieciom – miał ich czworo. Ale skąd wziął się majątek Hugh Hefnera?

Kim był Hugh Hefner – twórca „Playboya”?

Hugh Hefner, znany także jako „Hef”, to niekwestionowana ikona popkultury i legenda branży mediów dla dorosłych. Urodzony 9 kwietnia 1926 roku w Chicago, Hefner zmarł 27 września 2017 roku w Los Angeles.

Właściciel firmy Playboy Enterprises, Inc., założyciel i redaktor naczelny magazynu „Playboy”, Hefner wywarł niezaprzeczalny wpływ na kulturę i rozwój erotyki. Ale nim stał się królem imperium „Playboya”, Hefner miał skromne początki.

Jak powstał majątek Hugh Hefnera?

Urodzony w konserwatywnej rodzinie metodystów, był pierwszym dzieckiem swoich rodziców. Po ukończeniu szkoły średniej i krótkim okresie pracy jako dziennikarz wojskowy podczas II wojny światowej, Hefner postanowił poszerzyć swoje horyzonty. Studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago, zdobywając dyplom bakałarza sztuk w ciągu zaledwie dwóch i pół roku. Był rysownikiem i copywriterem, w 1953 roku założył magazyn „Playboy”, którym wywarł ogromny wpływ na popkulturę.

Był to początek niezwykłej kariery, która przyniosła mu sławę i bogactwo. A choć jego śmierć była wielkim ciosem dla świata mediów i popkultury, majątek Hugh Hefnera – w postaci jego dorobku i majątku – nadal żyje.

Fot. główna © Glenn Francis, www.PacificProDigital.com via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: