Emilia Korolczuk – wykształcenie. Czego uczyła się sławna rolniczka?

Kaja Nowacka

Na pewno nikt nie może zarzucić braku odpowiedniej wiedzy Emilii Korolczuk. Wykształcenie zdobywała własnymi siłami. Mimo trudnej sytuacji osiągnęła naprawdę dużo. Zobacz, jak przebiegała jej edukacyjna droga!

emilia korolczuk wykształcenie

Wykształcenie Emilii Korolczuk wykracza daleko poza ludowe mądrości i nauki u zielarek. Nie, w jej przypadku wszelkie stereotypy o „babach z Podlasia” nie mają żadnego zastosowania. Być nie może nie wszystkie etapy ścieżki edukacyjnej potoczyły się tak, jak chciałaby tego ona sama. Jednak i tak zdołała przezwyciężyć wszelkie trudności i przeskoczyć kłody, jakie życie rzucało jej pod nogi.

Kim z wykształcenia jest Emilia Korolczuk?

Emilia Korolczuk z wykształcenia jest biolożką, ale została rolniczką. Drugi z wymienionych kierunków był podyktowany wydarzeniami w życiu jej rodziny. Zmarł jej dziadek, babcia nie była w stanie samodzielnie pokierować gospodarstwem, a sama Emilia miała trudności ze znalezieniem pracy we wcześniej wyuczonym zawodzie. Dlatego zdecydowała się na niewielkie przebranżowienie. Wiedza zdobyta na studiowaniu z biologii z pewnością jej się przydała.

Początkowo miała zupełnie inne plany na swoją karierę. Wybrana specjalność, ornitologia, pokazywała ją jako osobę zafascynowaną przyrodą – w rozmowach z mediami wspominała o planach pracy w parku narodowym. Zdarzenia, których nie mogła w pełni kontrolować, sprawiły, że musiała zmienić swoje plany. Tak oto, mimo że jest biologiem z „pierwszego” wykształcenia, Emilia Korolczuk stała się gospodarzem. Ta niespodziewana zmiana ścieżki kariery zapoczątkowała nowy, chyba całkiem szczęśliwy rozdział w jej życiu.

Emilia Korolczuk – wykształcenie, ukończone i rozpoczęte szkoły

Emilia Korolczuk, mimo swojego wykształcenia biologicznego, przejęła rodzinne gospodarstwo. Ukończyła szkołę w Michałowie, zdobywając tytuł technika rolnika, co pozwoliło jej na uzyskanie dofinansowania do prowadzenia gospodarstwa. Emilia zainwestowała te środki w rozwój gospodarstwa, tworząc podstawy dla swojej obecnej pracy.

W żadnym wywiadzie nie sprecyzowano, na jakiej uczelni Emilia Korolczuk kształciła się na biolożkę. Niektórzy twierdzą, że było to na jednej z 15 szkół wyższych na Podlasiu. Nie jest jednak przesądzone, że uczyła się w swoim rodzinnym regionie. Równie dobrze mogła wyjechać. Tak szczegółowo, jak dotąd, nie mieliśmy okazji jej poznać. Emilia rozwinęła gospodarstwo, m.in. poprzez hodowlę bydła i uprawę truskawek, a także otworzyła je dla zwiedzających. Niewątpliwie wykorzystuje swoje wykształcenie do nauczania innych o pracy na wsi.

Z czego jest znana Emilia Korolczuk?

Wykształcenie i życiowe doświadczenie zapewne pomogły jej w wypromowaniu prowadzonego przez nią gospodarstwa. Emilia Korolczuk prowadzi własny kanał na YouTube, „Ranczo Laszki”, który ma już ponad 73 tys. subskrybentów. Emilia korzysta z internetowej platformy, aby pokazywać swoje codzienne życie na farmie. Filmiki są szczere i autentyczne. Pokazują nie tylko ciężką pracę, ale też radość z prowadzenia gospodarstwa.

Emilia Korolczuk jest nie tylko rolnikiem i youtuberem, ale również gwiazdą telewizji i sołtysem w swojej wsi, Laszkach. Pozostaje ulubienicą widzów serialu „Rolnicy. Podlasie” emitowanego przez FOKUS TV. Swojej pozycji w lokalnej społeczności nie odziedziczyła po dziadku, babci czy tacie, lecz sama sobie na nią zapracowała. Pokazała wielokrotnie, jak ważna jest dla niej społeczność. Jej wykształcenie, doświadczenie i oddanie miejscowym sprawiają, że jest ona doskonałym przykładem rolnika, który łączy tradycję z nowoczesnością.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Krew mustanga 🐎” via YouTube.com – Ranczo LaszkiZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: