Dariusz Michalczewski – majątek. Zarobki boksera i biznesmena

Aleksandra Nabierzyńska

Młodsi kibice mogą nie pamiętać, jak walczył Dariusz Michalczewski. Majątek zawodnika może i nie należy do najwyższych, ale w przeciwieństwie do wielu innych kolegów po fachu „Tigerowi” klepanie biedy raczej nie grozi. Zobacz, co wiadomo o jego finansach!

dariusz michalczewski majątek

W jednym z wywiadów Michalczewski stwierdził, że zawodowi sportowcy nie są gotowi do normalnego życia i wielu z nich bankrutuje kilka lat po zakończeniu kariery. On postępował inaczej. Zawsze starał się zabezpieczyć swoją przyszłość. Choć nie brakowało działań, przez które majątek Dariusza Michalczewskiego mocno się kurczył. Jednak na ringu i w biznesie odniósł zdecydowanie więcej sukcesów, niż poniósł porażek.

Skąd pochodzi majątek Dariusza Michalczewskiego?

Niewątpliwie to zawodowa kariera bokserska Michalczewskiego przyniosła mu największe korzyści finansowe. Boks to jednak niejedyny sposób, dzięki któremu „Tiger” zdobył swoje bogactwo. Wielokrotnie pokazywał, że jest nie tylko utalentowanym sportowcem, ale także sprytnym biznesmenem.

Napoje energetyczne

Jego pseudonim posłużył mu do wykreowania popularnej marki napojów energetycznych, Tiger Energy Drink. Musiał nawet stoczyć proces o prawo do jej używania z pierwotnym producentem – ostatecznie sąd rozstrzygnął spór z firmą FoodCare na korzyść pięściarza. Dziś Michalczewski wszystkie zyski z tego brandu ma przekazywać na działalność swojej Fundacji „Równe Szanse”.

Inwestycje

Były pięściarz bierze pieniądze za „bywanie na eventach”. Jeszcze w trakcie zawodniczej kariery majątek Dariusza Michalczewski był pomnażany (z lepszym lub gorszym skutkiem) poprzez poboczne biznesy. Niektóre zdążył już sprzedać. Inwestował w takie przedsięwzięcia, jak:

  • gdański lokal Tiger-Pub, doczekał się filii w Warszawie i Szczecinie;
  • sieć siłowni i klubów fitness Tiger Gym;
  • centrum handlowe Manhattan w Gdańsku (udziały).

Dariusz Michalczewski – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Trudno oszacować wartość, na jaką opiewa majątek Dariusza Michalczewskiego. Ostatnie wyceny jego bogactwa mówią o 50 milionach złotych na koncie (do tego domy, mieszkania, samochody itd.), ale to dane z 2016 roku. Wiadomo, że na auta potrafił wydawać po 300 tys. za sztukę. Sporo kosztowały go też 4 rozwody (2 z jedną kobietą). Nieudana próba odnowienia związku miała uszczuplić jego konto o ok. 10 mln euro (podział majątku i alimenty na dzieci).

Stawki za walki

Tiger wielokrotnie triumfował na ringu, a jego pojedyncze wypłaty za walki potrafiły sięgać nawet 5 milionów euro czy 4 milionów niemieckich marek. Stoczył 50 walk, z czego wygrał 48. Ewentualny powrót na pojedynek pokazowy wycenił na 10 milionów euro. Jak dotąd nikt nie wyłożył takiej sumy. Aczkolwiek Michalczewski stwierdził, że był taki projekt – i za samą zgodę zażyczył sobie 100 tys. euro za miesiąc treningów. Ostatecznie do walki nie doszło, a majątek Dariusza Michalczewskiego miał powiększyć się o 500 tys. euro.

Michalczewski ma też stałą stawkę za udział w imprezach i wykładach. Za jeden event żąda 100 tys. zł albo 25 tys. euro. Rocznie angażuje się w ok. 6 takich wydarzeń. Wyjątkiem są imprezy charytatywne – wtedy angażuje się w nie bez wypłaty, nie chce nawet zwrotu kosztów podróży.

Z czego znany jest Dariusz Michalczewski?

Majątek Dariusza Michalczewskiego to pochodna sukcesu sportowego. „Tygrys” jest uznawany za jednego z najlepszych bokserów w historii Polski. Lecz Michalczewski nie ograniczał się tylko do boksu. Jego osoba jest obecna w wielu przedsięwzięciach rozrywkowych – muzyka, film, książki, to tylko niektóre z nich. Wystąpił m.in. w teledysku do piosenki Marka Wahlberga i w filmie Dietera Schlotterbecka. Ponadto jest autorem dwóch książek autobiograficznych, które opisują jego drogę do sukcesu zarówno na ringu, jak i poza nim.

Fot. główna: Konrad Kostępski via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: