Andrzej Rosiewicz – wykształcenie. Kim z zawodu jest ten artysta?

Michał Wójtowicz

Kim z zawodu jest Andrzej Rosiewicz? Wykształcenie, jakie odebrał, jest wielokierunkowe. To nie tylko zdolny piosenkarz, ale też wyedukowany człowiek. Czy wiesz, jakie szkoły ukończył?

andrzej rosiewicz wykształcenie

Andrzej Rosiewicz – wykształcenie zaskakująco zróżnicowane!

Wiedza i pasja to dwie strony medalu sukcesu Andrzeja Rosiewicza. Jego muzyczna droga jest jednak równie barwna jak ta edukacyjna. Wykształcenie Andrzeja Rosiewicza skupia się głównie na warszawskich szkołach. 

W 1962 roku ukończył VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Następnie podjął studia na warszawskiej SGGW na Wydziale Melioracji Wodnych, co może wydać się zaskakujące dla wielu z was. Jednak Rosiewicz nie ograniczył się do studiów technicznych – równocześnie kształcił swój talent muzyczny, uczęszczając przez 5 lat do szkoły muzycznej na śpiew solowy.

Kim jest Andrzej Rosiewicz? Portret artysty

Andrzej Rosiewicz to osoba niezwykle wielowymiarowa – to polski piosenkarz estradowy, kompozytor, gitarzysta i choreograf. W latach 70. i 80. był jednym z najpopularniejszych artystów na naszej scenie muzycznej, a jego przeboje, jak „Najwięcej witaminy” czy „Zenek blues”, do dziś są w sercach Polaków.

W latach 60. Rosiewicz rozwijał swoje umiejętności, występując w warszawskich klubach jazzowych i restauracjach. Z kolei w latach 70. związany był z formacją jazzową Old Timers, a następnie z zespołem Asocjacja Hagaw. Otrzymał wiele nagród na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a jego utwory słuchane były nie tylko na koncertach, ale też w radiu i telewizji.

Rosiewicz to jednak nie tylko muzyka, jest także wybitnym choreografem. To artysta, który zdecydowanie zasługuje na miano multitalentu!

Fot. główna: Jarosław Kruk via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: