Adam Chrola: Niewyczerpane źródło inspiracji i król disco polo

Aleksandra Nabierzyńska

Adam Chrola to nazwisko, które każdy miłośnik disco polo powinien znać. Ale czy wiesz, że ten król sceny nie tylko rozgrzewa parkiety, ale też bije rekordy w serwisach społecznościowych i ma życie rodem z hollywoodzkich filmów?

Oto Adam Chrola, mężczyzna wielu talentów. Na jego koncie setki wesel, festiwale, i nawet międzynarodowa kariera. Przyjrzymy się bliżej, kim jest ta wielowymiarowa postać, i dlaczego wszyscy go kochają.

Dzieciństwo w rytmie disco polo

Początki muzyczne Adama Chroli sięgają dzieciństwa, gdzie jego starszy brat, zafascynowany muzyką, był pierwszą iskrą inspiracji. Młody Adam naśladował go, przesiadując na jego kolanach i brzdąkając na dwupoziomowych organach Estrada. Ale uwaga, nie nazywajcie go muzykiem. Jak sam mówi, jest muzykantem!

Pierwsze kroki na scenie z AdamBand

W 1999 roku Adam postanowił wziąć los we własne ręce i założył zespół AdamBand. Nie były to jednak tylko zwykłe koncerty — panowie grali na setkach wesel i innych imprez okolicznościowych. Czy to nie jest prawdziwa misja disco polo?

Przeboje na miarę XXI wieku

Adam nie spoczął na laurach. Jego największe hity to między innymi „Powiedz moja miła,” „Głupi los” i „To co dał nam świat.” Ale nie tylko stary repertuar króluje na listach przebojów. W 2022 roku pojawiły się nowe teledyski, które znów podbiły serca fanów.

Osobiste Amore Mio

Adam Chrola to nie tylko artysta, ale i romantyk. Swoją żonę Anię poznał online i po latach lotów między Polską a USA, wzięli ślub i osiedlili się za oceanem. O Polsce jednak nie zapomina.

Ciekawostki, które zaskoczą

  • Adam śpiewał „Nie chcę być kawalerem” i faktycznie zrealizował to pragnienie, zakładając rodzinę.
  • W 2019 roku niespodziewanie pojawił się jego duet z Zenonem Martyniukiem. Fani oszaleli!
  • AdamBand nie tylko w Polsce jest znany. Koncertują też za granicą, a Adam jako DJ podbija amerykańskie kluby.

Ostateczna myśl? Adam Chrola to człowiek-orkiestra. Muzykant z duszą artysty, z niekończącą się energią i pasją do życia, która udziela się każdemu, kto choć raz go usłyszy czy zobaczy. Nie dziwmy się więc, że ten król disco polo rządzi nie tylko na polskich, ale i międzynarodowych parkietach. Skoro życie to impreza, Adam Chrola jest jej niekwestionowanym królem!

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Adam Chrola – Stara Miłość (Oficjalny teledysk)” via YouTube.com – Wydawnictwo Muzyczne FolkZobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: