Zygmunt Solorz – majątek. Droga do fortuny potentata mediowego

Aleksandra Nabierzyńska

Co stoi za sukcesem finansowym Zygmunta Solorza? Majątek czyni go jednym z najbogatszych Polaków. Dziś zgłębiamy sukces mediowego magnata – od skromnych początków do prawdziwego imperium. Jak udało mu się to osiągnąć?

solorz majątek

Zygmunt Solorz – majątek. Skąd taki sukces?

Wśród najbogatszych Polaków według „Forbesa” Zygmunt Solorz (dawniej Zygmunt Solorz-Żak) jest stałym bywalcem. W najnowszej edycji rankingu plasuje się na czwartej pozycji. Majątek Solorza został oszacowany aż na 10,5 miliarda złotych. To prawdziwy potentat mediowy, którego fortuna, mimo skurczenia się o 3,5 miliarda złotych, wciąż budzi respekt. Czy kluczem do zrozumienia fenomenu Solorza jest miliardowe imperium Polsatu, którego akcje straciły na wartości w 2022 roku?

Kim jest człowiek, który stoi za tym majątkiem?

Zygmunt Solorz to postać niezwykle barwna. Wprawdzie urodził się w Radomiu jako Zygmunt Krok, ale świat poznaje go jako Solorza-Żaka, nazwiska, które przyjął od swoich dwóch małżonek. Po rozwodzie z drugą żoną pozostał jedynie przy pierwszym. W jego historii nie brakuje smaczków – mimo skromnego pochodzenia z powodzeniem rozpoczął swój biznesowy marsz do góry. Nie miał wykształcenia biznesowego, ale za to niezwykłą determinację i znał wartość ciężkiej pracy.

Jego początki biznesowe są jak scenariusz filmu przygodowego – zagubione dokumenty, ucieczka na Zachód, spotkanie przyszłej żony, które zrewolucjonizowało jego życie. To wszystko doprowadziło go do sukcesu, który znamy dzisiaj. Multimiliardowego imperium Polsatu, które w 2022 roku obchodziło swoje 30-lecie.

Jego wpływ na polską popkulturę jest niezaprzeczalny, a jego zdolność do podążania za potrzebami Polaków przyniosła mu ogromny sukces. Czy to właśnie jest sekretem majątku Solorza?

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Zygmunt Solorz przyleciał do Konina, by otworzyć nową inwestycję w ZE PAK” via YouTube.com – lm.plZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: