Zenek Martyniuk – majątek. To zaskoczy nawet najwierniejszych fanów!

Aleksandra Nabierzyńska

Zenek Martyniuk – majątek gwiazdy disco polo. Ten temat wciąż nie daje nam spokoju! Jak wiadomo, jest jednym z najpopularniejszych artystów w Polsce. Wiele osób zastanawia się, ile naprawdę zarabia Zenek Martyniuk?

zenek martyniuk majątek

Zenek Martyniuk – majątek. Odkryj tajemnice finansów króla disco polo!

Całkowity majątek Zenka Martyniuka jest nieznany – artysta niespecjalnie afiszuje się ze swoim stanem posiadania. Wiadomo natomiast, że zanim wybuchła pandemia, potrafił dać nawet 300 koncertów w ciągu roku. Dla tak aktywnego artysty koncert w okresie letnim to norma, ale zima również nie przynosiła odpoczynku. Od kilku lat regularnie pojawia się na sylwestrowym koncercie w Zakopanem, organizowanym przez Telewizję Polską.

Za jeden występ Martyniuk miał inkasować między 30 a 35 tys. złotych. Nie dziwi więc, że roczne zarobki króla disco polo mogły wynosić nawet do 7,5 miliona złotych. Nic więc dziwnego, że prawdziwa wartość majątku Zenka Martyniuka cały czas jest obiektem spekulacji i nieoficjalnych wyliczeń.

Kim naprawdę jest Zenek Martyniuk? Zajrzyjmy za kulisy sławy!

Zenek Martyniuk, nazywany również królem disco polo, rozpoczął swoją karierę muzyczną na scenie w 1989 roku. Wspólnie z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent, który rozpoczął erę disco polo w Polsce. Ich największe hity to takie utwory jak „Gwiazda”, „Pragnienie miłości”, „Życie to są chwile” czy „Przez twe oczy zielone”. Ta lista jest długa i nie ma na niej miejsca na nudę!

Od samego początku Zenek Martyniuk pokazał, że muzyka to jego pasja. W końcu zaczął swoją przygodę z nią już jako siedmioletnie dziecko. Wychowany w rodzinie o muzycznych tradycjach, zatem nie powinno być zaskoczeniem, że tak potoczyła się jego kariera. Po wyjściu na scenę Martyniuk zawsze daje z siebie wszystko, co tylko potwierdza jego niekwestionowany profesjonalizm.

Sympatia, jaką cieszy się wśród Polaków, przekłada się na majątek Zenka Martyniuka. W końcu gdyby ludzie nie chcieli go słuchać, nie mógłby zarabiać!

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: