Tomasz Lis – majątek. Dziennikarz zgromadził prawdziwą fortunę?

Kaja Nowacka

Majątek Tomasza Lisa budzi ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Przez lata uważany był za najlepiej zarabiającego polskiego dziennikarza. Przyjrzeliśmy się informacjom, które pojawiają się na temat jego fortuny.

tomasz lis majątek

Od czasów Telewizji Polskiej, przez współpracę z największymi kanałami telewizyjnymi, aż po własne przedsięwzięcia biznesowe – kariera dziennikarza zawsze była obiektem zainteresowania mediów. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak dokładnie kształtuje się jego finansowy sukces? Jaki jest majątek Tomasza Lisa?

Tomasz Lis – majątek. Od czego to się zaczęło?

Należy zaznaczyć, że dziennikarz nigdy nie odniósł się do informacji na temat swojego majątku. Tomasz Lis zachowuje w tym względzie dyskrecję, jednak tabloidy nie czują takiej potrzeby. Przeciwnie, skrupulatnie prześledziły, jak mężczyzna pracował na swoją fortunę.

Pierwsze kroki Lis stawiał w Telewizji Polskiej, gdzie prowadził „Wiadomości” oraz był korespondentem w USA. Jego kariera nabrała tempa, kiedy zaczął tworzyć autorskie programy. Czy wiedzieliście, że za godzinę takiego nagrania TVP, Tomasz Lis otrzymywał około 20 tys. zł? To daje nam prawie milion złotych rocznie!

Oprócz tego Tomasz Lis pracował także w prywatnych stacjach TVN oraz Polsat, a oprócz tego zajmował stanowisko redaktora naczelnego poczytnych czasopism. W 2012 roku założył własny serwis NaTemat.

Inne źródła dochodów dziennikarza

O ile wielu kojarzy Lisa z telewizją, to mało kto zdaje sobie sprawę z jego biznesowego potencjału. Oszałamiające dochody z różnych źródeł sprawiły, że Tomasz Lis przez wiele lat utrzymywał się na liście najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu magazynu „Forbes”.

Nowy rozdział – Tomasz Lis sprzedaje swoją luksusową posiadłość

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak mieszka Tomasz Lis? Okazała rezydencja, w której przed laty mieszkał z byłą żoną Hanną Lis, została niedawno sprzedana. 500 metrów kwadratowych luksusu, basen i cena, która powala – 5 milionów euro, to suma, którą Lis chciał uzyskać za swoje królestwo. Ostateczna kwota sprzedaży pozostaje jednak tajemnicą.

Z pewnością możemy stwierdzić, że kariera Tomasza Lisa, zarówno w mediach, jak i w biznesie, przyniosła mu niemały majątek. Czy jednak z takim doświadczeniem i takimi zasobami, będziemy go dalej obserwować na medialnej scenie Polski? Tego dowiemy się zapewne niebawem!

Fot. główna: Sławek via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: