Ronnie O’Sullivan – majątek „Rakiety”. Zarobki mistrza snookera

Kaja Nowacka

Jedną z najjaśniejszych gwiazd zielonych stołów bez wątpienia jest Ronnie O’Sullivan. Majątek wirtuoza ma jednak więcej źródeł, niż tylko czysty sport. Poznaj szacunkowe sumy i ciekawostki związane z jego bogactwem!

ronnie o'sullivan majątek

O’Sullivan, znany również jako „Rakieta”, jest niewątpliwie jednym z największych snookerzystów wszech czasów. Jego umiejętności przekładają się na ogromne zarobki. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda majątek Ronniego O’Sullivana? Jak zdobył swoją fortunę? Czy jego dochody pochodzą wyłącznie ze stołu do snookera? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym tekście – nawet jeśli nie wszystkie są w 100% pewne.

Skąd pochodzi majątek Ronniego O’Sullivana?

Turnieje snookerowe pozostają głównym źródłem przychodów Ronniego O’Sullivana. Zarobione na nich miliony stanowią podstawę jego majątku. Ale Ronnie nie ograniczał się do wbijania bil na stole. Swoją prezencję oraz barwną osobowość wykorzystał w wielu projektach medialnych. Przez jakiś czas był współgospodarzem programu radiowego Midweek Matchzone, a potem w 2014 roku podpisał ekskluzywną umowę z Eurosportem. Ronnie stał się globalnym ambasadorem snookera, co przyniosło mu dodatkowe dochody.

Ronnie O’Sullivan nie tylko jest mistrzem snookera, ale też literackim twórcą. Współpraca z autorką Emlyn Rees zaowocowała trzema powieściami kryminalnymi. Sam zawodnik napisał dwie autobiografie oraz książkę o zdrowym trybie życia. Do tego był twarzą kilku gier komputerowych. Te dodatkowe źródła dochodów pomogły mu ugruntować pozycję jednego z najbogatszych snookerzystów na świecie.

Ronnie O’Sullivan – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Dane na temat majątku Ronniego O’Sullivana różnią się w zależności od źródła. Sporting Free ocenia jego bogactwo na około 32 miliony dolarów, z czego 11,5 miliona funtów pochodzi z turniejów snookerowych. W przestrzeni medialnej pojawiają się również dużo mniejsze kwoty. Trzeba pamiętać, że sportowiec miał sporo wydatków – a także problemów, które musiały go sporo kosztować.

CelebrityNetWorth wycenił majątek snookerzysty na 14 milionów dolarów. Bez względu na różnice, jedno jest pewne – Ronnie O’Sullivan jest jednym z najlepszych, a przy tym najbogatszych graczy w historii swojej dyscypliny.

Z czego znany jest Ronnie O’Sullivan?

Majątku publicznie nie komentuje, więc fanom pozostają jedynie dyskusje, które z zestawień jest bliższe prawdy. Dla wielu kibiców stan posiadania nie ma najmniejszego znaczenia. Ronnie O’Sullivan to postać, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom snookera. Jest siedmiokrotnym mistrzem świata, zdobywcą 15 breaków maksymalnych i jednym z dwóch graczy, którzy zdobyli trzy breaki maksymalne w mistrzostwach świata w snookerze. Te osiągnięcia sprawiły, że Ronnie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych snookerzystów na świecie.

Jednak kariera O’Sullivana nie była zawsze taka różowa. Zawodnik miał swoje problemy, w tym walkę z depresją i problemy z używkami – alkoholem i narkotykami. Niektóre kontrowersje dotyczyły także finansów. W 2016 roku oskarżył biznesmena Matthew Balme’a o wyłudzenie 125 tysięcy funtów, co rzekomo niekorzystnie wpłynęło na jego grę. Mimo mniejszych i większych skandali Ronnie O’Sullivan pozostaje jednym z największych snookerzystów wszech czasów.

Fot. główna: DerHexer via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: