Rafael Nadal – majątek. Odkryj biznesowe oblicze gwiazdy kortów

Aleksandra Nabierzyńska

Na czym wybił się Rafael Nadal? Majątek, który przyciąga uwagę światowych mediów, nie jest efektem wyłącznie sportowej kariery. Jak słynny tenisista zdobył swoje miliony? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

rafael nadal majątek

Majątek Rafaela Nadala – z kortu do biznesu

Rafael Nadal, legendarny tenisista i czternastokrotny zwycięzca turnieju Rolanda Garrosa, wygrywa nie tylko na korcie. Majątek Rafaela Nadala (szacowany przez Forbesa na pół miliarda dolarów!) jest także efektem jego umiejętności biznesowych. Jak informuje ATP, od debiutu w 2001 roku Rafael zarobił na kortach 125 milionów dolarów, z czego 19 milionów pochodzi z samego Paryża. A to tylko wierzchołek góry lodowej!

Jak duży jest majątek Rafaela Nadala?

Znaczną część majątku Rafaela Nadala tworzą dochody z kontraktów reklamowych. Firmy takie jak Nike, LG czy Kia współpracują z tenisistą i przynoszą mu od 3 do 4 milionów dolarów za każdą kampanię reklamową. 

Rafael jest również współwłaścicielem Grupy Kapitałowej Mabel, która inwestuje w nieruchomości i restauracje, co jeszcze mocniej zwiększa wartość majątku tenisisty. 

Z czego obecnie jest znany Rafael Nadal?

Rafael Nadal jest nie tylko jednym z najbardziej rozpoznawalnych tenisistów na świecie, ale również cenionym biznesmenem i filantropem. Posiada luksusową willę na Majorce i inwestuje w hotele na Karaibach. Ma również własne centrum tenisowe. 

Fundacja Rafaela Nadala działająca od 14 lat wspiera młodych talentów tenisowych, promuje sport i pomaga charytatywnie. 

Co ciekawe, jego jacht (o wartości 5,5 miliona euro) jest polskiej produkcji!

Fot. główna: Tatiana from Moscow via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: