Radosław Majdan – wykształcenie. Edukacja piłkarza, biznesmena, celebryty

Aleksandra Nabierzyńska

Trudno wymienić wszystkie zajęcia, jakimi parał się do tej pory Radosław Majdan. Wykształcenie w wielu z nich byłoby przydatne, ale informacje o jego edukacji są niepełne. Zobacz, co publikowały media na ten temat!

radosław majdan wykształcenie

Były piłkarz i reprezentant kraju, komentator, dziennikarz, przedsiębiorca, a przede wszystkim osoba, która nie przestaje nas zaskakiwać. Czy zastanawiałeś się, jakim jest człowiekiem poza światłem reflektorów i jak wygląda wykształcenie Radosława Majdana? Oto kulisy historii, której nie napisałby żaden scenarzysta. Czy jesteś gotowy na odkrycie prawdy?

Kim z wykształcenia jest Radosław Majdan?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź z uwagi na brak wystarczających informacji na ten temat. Mimo iż jest znany przede wszystkim jako sportowiec, Radosław Majdan to postać wielowymiarowa, o szerokim spektrum zainteresowań. Po ukończeniu szkoły średniej podjął decyzję o kontynuacji edukacji na wyższym poziomie i związał się z Instytutem Kultury Fizycznej – mimo że studiów tych nie ukończył, to później zdecydował się na dalszą edukację. Wiadomo, że zdobył co najmniej stopień trenera 3. klasy.

Choć wiele wskazywało na to, że jego przyszłość będzie związana z futbolem, okazało się, że to dziennikarstwo stanie się jego kolejną pasją. W materiałach sprzed 7-8 lat można wyczytać, że Radosław Majdan planował studiować marketing – nie wiemy, co ostatecznie z tego wyszło. Tutaj warto napomknąć, że nasz bohater w latach 2014-2020 zasiadał w radzie nadzorczej spółki MBF Group S.A. W jej formularzu nadal miał wpisane wykształcenie średnie.

Radosław Majdan – wykształcenie, ukończone szkoły i kierunki

Radosław Majdan rozpoczął swoją edukacyjną podróż w Szkole Podstawowej Nr 48 w Szczecinie. Tam zapał do sportu zapewnił mu nauczyciel wychowania fizycznego, a przy okazji późniejszy trener Pogoni, Włodzimierz Obst. Z pewnością można o nim mówić jako jednym z głównych mentorów i nauczycieli w karierze sportowej naszego bohatera.

Po ukończeniu szkoły podstawowej Radosław Majdan kontynuował naukę w szczecińskim VIII Liceum Ogólnokształcącym – dziś placówka nosi imię Polskich Olimpijczyków i jest częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 9. Popularny Radzio figuruje na liście słynnych absolwentów, która obecnie liczy jedynie 10 nazwisk. To właśnie tam ugruntował swoje sportowe ambicje, które zaprowadziły go do Instytutu Kultury Fizycznej. Nawet jeśli nie zrobił tam dyplomu, to zdobył sporo praktycznej wiedzy.

Z czego znany jest Radosław Majdan?

Edukacja wyższa pozostaje dla nas pewną zagadką, ale w końcu edukacja i „papierki” to nie wszystko. Niezależnie od wykształcenia Radosław Majdan to postać, którą zna każdy, kto choć trochę interesuje się polskim sportem. Jako wychowanek Pogoni Szczecin, zyskał renomę i zdobył dwa tytuły mistrza Polski z Wisłą Kraków. Był również reprezentantem Polski i uczestnikiem Mistrzostw Świata 2002. Po zakończeniu kariery sportowej nie zniknął z życia publicznego. Został m.in. trenerem bramkarzy, a także bramkarzem piłki nożnej plażowej i blind footballu. Wielu pamięta go również jako polityka (radnego sejmiku województwa zachodniopomorskiego w latach 2006–2009) i gitarzystę zespołu rockowego The Trash (grupa zawiesiła działalność w 2014 r.

Radosław Majdan pozostaje na celowniku mediów także ze względu prywatne życie. I umiejętnie korzysta z tej popularności. To stały bywalec ścianek, założył i sprzedał własną markę perfum. Jego małżeństwo z projektantką mody Sylwią Koperkiewicz, a później znaną piosenkarką Dorotą Rabczewską, znaną jako Doda, przyciągało uwagę wielu osób. Aktualnie jest związany z prezenterką telewizyjną Małgorzatą Rozenek-Majdan, z którą ma syna, Henryka. Głośno było również o domniemanym pobiciu dziennikarza tabloidu oraz awanturze z policjantami w Mielnie.

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: