Piotr Śledź – majątek. Jakie bogactwo posiada milioner z Instagrama?

Michał Wójtowicz

Kim jest Piotr Śledź? Majątek, który zgromadził, pozwolił mu pozyskać w mediach społecznościowych dziesiątki tysięcy obserwujących. Sprawdź, skąd zainteresowanie jego osobą oraz bogactwem, którym lubi się publicznie chwalić!

Majątek Piotra Śledzia można niemal do woli oglądać na jego Instagramie. W kolejnych postach możemy dostrzec drogie samochody, wyprawy do egzotycznych zakątków świata, luksusowe posiadłości i, co najważniejsze, jego zaskakujące inwestycje. Zamieszczane treści z jakiegoś powodu wywołały mnóstwo szumu wokół osoby biznesmena w sieci. Poznaj najważniejsze informacje na temat Śledzia i jego majętności!

Skąd pochodzi majątek Piotra Śledzia?

Piotr Śledź stał się symbolem luksusowego życia, ale jego bogactwo nie spadło z nieba. Wieloletnia działalność w branży nieruchomości, hotelarstwie i reklamie przyniosła mu rozpoznawalność i znaczne zyski – do tej wyliczanki trzeba doliczyć udzielanie pożyczek, choć sam zainteresowany w zasadzie w ogóle nie wspomina o chwilówkach. Dziennikarze zajmujący się finansami i biznesem uzasadniają to kontrowersjami wzbudzanymi przez branżę oraz dość słabą rozpoznawalnością osoby Śledzia wśród biznesowych elit Polski.

Nie da się ukryć, że Piotr Śledź to prawdziwy tytan w dziedzinie biznesu. Jego imperium obejmuje m.in. firmę Bocian Pożyczki, sieć obiektów turystycznych Holiday Park Resort, firmy HoriZEN Development, Everest Development, SOLTEX Nieruchomości, platformę e-commerce Erli oraz Bilbox. Sprzedaje powierzchnie reklamowe na 124 wielkoformatowych billboardach rozmieszczonych po całym kraju. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, gdy mówimy o firmach pod szyldem Piotra Śledzia. Na temat pozostałych biznesów trudno znaleźć równie precyzyjne wyliczenia.

Piotr Śledź – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Oszacowanie dokładnej wartości majątku Piotra Śledzia stanowi nie lada wyzwanie. Komplikacje wynikają przede wszystkim ze skomplikowanej struktury właścicielskiej jego firm. Przykładowo firma Bocian Pożyczki jest formalnie własnością spółki Everest Finanse S.A., kontrolowanej z kolei przez Everest Finanse Sp. z o.o. sp.k., gdzie Piotr Śledź posiada nieco ponad 60% udziałów. W 2020 roku Everest Finanse Sp. z o.o. sp.k. wygenerowało 283 miliony złotych przychodów netto ze sprzedaży, z czego netto zysku to już tylko 10 milionów. 

Fakt, że Piotra Śledzia nigdy nie było na liście najbogatszych Polaków magazynu Forbes, tak naprawdę niewiele mówi o jego bogactwie. Być może majątek biznesmena wcale nie jest taki imponujący, jak się wydaje po przejrzeniu jego mediów społecznościowych. A może dziennikarze po prostu nie zagłębili się w temat i nie znają wszystkich powiązań? To każdy musi już ocenić samodzielnie.

Z czego znany jest Piotr Śledź?

Majątek bogaczy zawsze budzi zainteresowanie innych (a także zawiść i całe spektrum pozostałych, w Polsce głównie negatywnych emocji). Szczególnie w sytuacji, w której ktoś tak otwarcie chwali się posiadanymi dobrami – a to w świecie biznesu należy do rzadkości. Piotr Śledź znany jest ze swojej przedsiębiorczości, ale najwięcej rozgłosu zapewnił mu status „tajemniczego milionera z Instagrama”. Na osobistym profilu, obserwowanym obecnie przez 71,4 tys. osób, wrzucał mnóstwo materiałów z egzotycznych podróży, przelotów luksusowymi odrzutowcami, swojego domu „z największym ogrodem francuskim w Polsce” czy licznej floty drogich samochodów.

Media motoryzacyjne dokonały przeglądu instagramowego profilu i wypatrzyły między innymi następujące modele:

  • Bentley Continental GT Convertible;
  • Ferrari 488 GTB;
  • Lamborghini Aventador;
  • Range Rover Vogue z pakietem sportowym;
  • wiele wersji Range Rover Sport SVR;
  • Rolls-Royce Dawn;
  • Rolls-Royce Phantom.

Natomiast Business Insider napisał, że willa Piotra Śledzia w Śremie – nawet jeśli faktycznie ma duży ogród – wcale nie jest największa w tej 30-tysięcznej miejscowości. A sam „milioner z Instagrama” nieco przystopował z chwaleniem się majątkiem. Śledź zaczął wrzucać więcej materiałów z realizowanych inwestycji.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: