Patryk Vega – majątek. Kiedyś milioner, a dziś?

Aleksandra Nabierzyńska

Nikt (poza samym zainteresowanym) nie wie, jak obecnie z finansami stoi reżyser i scenarzysta Patryk Vega. Majątek rósł gwałtownie, kiedy był na topie. Obecnie jego filmy przyciągają garstkę widzów. Sprawdź, jak przekłada się to bogactwo twórcy!

patryk vega majątek

Majątek Patryka Vegi bywał również przedmiotem zainteresowania służb celnych i skarbowych. I z informacji medialnych wynika, że chytry reżyser sporo stracił przez próbę wykorzystania luki w przepisach. Jednak zdecydowanie bardziej bolesne muszą być straty jego spółek, poprzez które finansuje i produkuje firmy. Jak tak dalej pójdzie, cierpliwość zewnętrznych inwestorów się skończy. A wtedy albo zacznie się wyprzedaż, albo artysta znajdzie nową formułę na powtórzenie spektakularnych sukcesów z przeszłości.

Skąd pochodzi majątek Patryka Vegi?

Podstawowym źródłem majątku Patryka Vegi jest oczywiście intensywna działalność filmowa. Od 2005 roku wyreżyserował 20 filmów, pracował nad 17 serialami (które często są rozszerzonymi wersjami kinowych obrazów). Nie tylko reżyseruje i pisze scenariusze do swoich filmów, ale także zarządza swoimi spółkami. Jedną z nich jest Vega Investments, w której posiada 98% udziałów. W najlepszych latach przynosiła od 2 do ponad 11 milionów złotych przychodu w ciągu roku. Gwiazdor zajmuje się także prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej pod nazwą Titanium.

Straty finansowe

W swojej karierze Patryk Vega doświadczył zarówno oszałamiających sukcesów, jak i trudniejszych momentów. Ostatnie lata, ze względu na pandemię i zmianę gustu widzów, były dla niego trudniejsze finansowo. Znacząco zmniejszyły się przychody z biletów kinowych i oglądalności na platformach streamingowych. Vega jednak nie korzysta z dotacji publicznych, jak wielu innych polskich reżyserów, a polega głównie na finansowaniu od prywatnych inwestorów.

Patryk Vega – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Patryk Vega to nie tylko utalentowany reżyser, ale także prawdziwy biznesmen. Choć dokładna wartość jego majątku nie jest znana, spekuluje się, że na najlepszych filmach zarabiał ponad 3 miliony złotych. Aczkolwiek w ostatnich latach spółka Vega Investments odnotowuje głównie straty, np. 11,3 mln za 2021 rok.

Luksusowe życie reżysera

Choć przyszło mu ostatnio zmierzyć się ze stratami, to Vega nie rezygnuje ze swojego stylu życia. Znany jest z miłości do luksusowych samochodów, takich jak Lamborghini Aventador czy Ferrari 488 GTB, a także drogich zegarków. Niektóre z jego nabytków są warte miliony złotych. Aczkolwiek Aventadora miał stracić z powodu nieprawidłowości przy sprowadzaniu sportowego auta z USA i próby ominięcia należności celno-podatkowych.

Z czego znany jest Patryk Vega?

Majątek Patryka Vegi raz rośnie, raz się kurczy, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne. Patryk Vega zasłynął jako reżyser i scenarzysta mocnych produkcji. Nie brakuje w nich przemocy, dosadnego słownictwa, mało wyrafinowanego humoru czy ostrych scen. Swego czasu filmy Vegi biły rekordy popularności i box office’u. Do najsłynniejszych produkcji z pewnością należą:

  • „Pitbull”;
  • „Botoks”;
  • „Kobiety mafii”;
  • „Polityka”.

Patryk Vega angażuje się też charytatywnie i społecznie. Twierdzi, że praktykuje dziesięcinę – oddaje 10% przychodów potrzebującym.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Rafał chyba już zna wszystkie moje sekrety 🤫🔥” via YouTube.com – Patryk VegaZobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: