Marek Goczał – majątek. Co kryje się za sukcesem twórcy EnergyLandii?

Kaja Nowacka

Majątek Marka Goczała fascynuje zarówno fanów EnergyLandii, jak i osoby interesujące się biznesem. Zobaczmy, jak kształtowała się fortuna założyciela jednego z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce. Przeczytaj artykuł, znajdziesz odpowiedź!

marek goczał majątek

Marek Goczał – majątek, który budzi podziw i zaskoczenie

Marek Goczał, od lat znany jako twórca parku rozrywki EnergyLandia, może pochwalić się imponującym dorobkiem. Jego składnikami są zarówno zyski z działalności w branży rozrywkowej, jak i z inwestycji w innych sektorach. Wielu z nas kojarzy dwa słynne kluby, które powstały pod szyldem Energy 2000 – jednym z nich jest znany klub w Przytkowicach koło Krakowa, a drugi znajduje się w centrum Katowic. Zarówno jeden, jak i drugi cieszą się ogromną popularnością, a ich sukces przyczynił się do powiększenia majątku Marka Goczała.

Przedsiębiorca jest jednak dyskretny i bardzo dba o prywatność. Wiemy, że nie może narzekać na finanse, ale nie znamy szczegółowych informacji.

Kim jest Marek Goczał – co stoi za jego sukcesem?

Marek Goczał to nie tylko twórca klubów Energy 2000 i EnergyLandia. W przeszłości prowadził fabrykę, produkującą podeszwy. Kiedy firma musiała zostać zamknięta na skutek konkurencji z Chin, Goczał nie zrezygnował z biznesowych ambicji. Zajął się produkcją energetycznego napoju o nazwie Energy 2000. Przedsiębiorczość wciąż tliła się w nim, a klubowe imperium było dopiero początkiem jego sukcesu.

Poza tym Marek Goczał to człowiek o wielu pasjach. Rajdy samochodowe to jedno z zainteresowań. Wspólnie z bratem Michałem w 2021 roku wzięli udział w Rajdzie Dakar, co pokazało, że Goczał nie boi się wyzwań, nawet jeśli są one daleko poza jego branżą.

Sukces EnergyLandii – czy to źródło majątku Marka Goczała?

Park rozrywki EnergyLandia, który powstał w 2014 roku, szybko stał się jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce. Na jego terenie znajduje się kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. EnergyLandia jest więc miejscem, które przyciąga tłumy, a co za tym idzie – przynosi duże dochody.

Bez wątpienia inwestycja w EnergyLandię znacząco przyczyniła się do powiększenia majątku Marka Goczała. W ciągu kilku lat udało mu się stworzyć markę, która jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. To potwierdza, że inwestycja w park rozrywki była strzałem w dziesiątkę.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Historia Rajdowej Rodziny – Energylandia Rally Team |2019- 2020 |” via YouTube.com – Eryk GoczałZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: