Maja Staśko – wykształcenie aktywistki i gwiazdy social mediów

Aleksandra Nabierzyńska

Zastanawiasz się, co z wykształceniem Mai Staśko? Przygotowaliśmy dla ciebie komplet informacji, które pozwolą ci lepiej poznać tę niezwykle utalentowaną kobietę. Czytaj dalej i odkryj jej fascynującą drogę edukacyjną!

maja staśko wykształcenie

Publiczna działalność naszej bohaterki budzi wiele skrajnych emocji i polaryzuje opinie. Jedni widzą w niej przede wszystkim zdecydowaną feministkę, inni cyniczną cwaniarę, która umiejętnie podgrzewa emocje wokół własnej osoby i czerpie korzyści przede wszystkim dla siebie. Nie będziemy tutaj oceniać, jak zachowuje się Maja Staśko. Wykształcenie i jej ścieżka edukacyjna to główny temat na dzisiaj. A z dostępnych informacji jasno wynika, że jest o czym mówić.

Kim z wykształcenia jest Maja Staśko?

Maja Staśko z wykształcenia jest filologiem polskim. Swoją drogę edukacyjną w tym kierunku rozpoczęła od studiów I i II stopnia gdzie obroniła pracę magisterską na temat języka poezji Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego. Ukończenie studiów magisterskich z filologii polskiej to jednak nie koniec jej akademickiego rozwoju.

Staśko kontynuowała naukę na studiach doktoranckich, gdzie poświęciła się badaniu polskiej poezji po 1989 roku. W działalności naukowej skupia się na publikowaniu artykułów na temat poezji współczesnej.

Maja Staśko – wykształcenie, ukończone szkoły i kierunki

Nasza bohaterka przez całe życie jest związana z Poznaniem, a jej edukacja toczyła się w instytucjach ze stolicy Wielkopolski. Możemy zakładać, że kierunkowe wykształcenie Mai Staśko rozpoczęło się w Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Nie wiemy wprawdzie, czy uczęszczała do klasy o profilu humanistycznym, z większą liczbą lekcji języka polskiego, historii czy wiedzy o społeczeństwie. Z pewnością wyniosła stamtąd solidne podstawy na dalszą naukę.

Później przyszła kolej na studia wyższe i doktoranckie. Filologia polska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza to kolejny etap jej edukacyjnej ścieżki – dalej Maja Staśko kontynuowała drogę na studiach doktoranckich w Instytucie Filologii Polskiej UAM.

Z czego znana jest Maja Staśko?

Wykształcenie czy działalność naukowa – choć może imponować – nie przyniosło jej sławy. Gwiazdą internetu stała się z zupełnie innych powodów niż wykształcenie. Maja Staśko to znana postać polskiego feminizmu i aktywizmu. Jest jedną ze współzałożycielek Stowarzyszenia Forget-Me-Not, które wspiera ofiary przemocy seksualnej. Staśko angażuje się w walkę o prawa kobiet na wielu różnych polach. Założyła kanał na YouTube, Twoja Herstoria, gdzie ofiary przemocy seksualnej mogą dzielić się swoimi doświadczeniami.

Maja Staśko jest również znana z udziału w ruchu #MeToo oraz za protesty przeciwko różnym formom niesprawiedliwości społecznej, takim jak gwałty podczas inwazji Rosji na Ukrainę czy przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Maja Staśko jest nie tylko aktywistką, ale również znaczącą postacią w polskim świecie literackim i medialnym, publikując artykuły w takich tytułach jak „Gazeta Wyborcza”, „Wysokie Obcasy” czy „Krytyka Polityczna”.A dzięki internetowej popularności została zaproszona do High League, federacji organizującej tzw. freak show fight.

Walka w organizacji MMA, której właściciel słynie z seksistowskich wypowiedzi i zachował, to co najmniej nietypowe połączenie, gdy weźmiemy pod uwagę poglądy Mai Staśko. Zwolennicy podkreślają, że dziennikarka i aktywistka wyraziła swój sprzeciw w „jaskini lwa”. Dla przeciwników był to dowód, że liczy się przede wszystkim mamona i sława.

Fot. główna: Tomasz Molina via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: