Kuba Wojewódzki – majątek. Ile zarabia showman, król TVN-u?

Kaja Nowacka

Zapewne wiesz, kim jest Kuba Wojewódzki. Majątek gwiazd tego kalibru zawsze budzi ciekawość. Czy wartość jego konta bankowego jest tylko wynikiem ciężkiej pracy, czy może są tu jakieś inne tajemnice? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

kuba wojewódzki majątek

Majątek Kuby Wojewódzkiego z pewnością boli wiele osób. Głównie dlatego, że gwiazda nie ma oporów, by chwalić się owocami swojego sukcesu. Jak łatwo się domyślić, zdaniem przeciwników absolutnie nie zasłużył na takie pieniądze. Sam zainteresowany stwierdził kiedyś, że „zarabia europejskie sumy we wciąż jeszcze europejskim kraju”. Skoro tyle dają, to dlaczego miałby brać mniej?

Skąd pochodzi majątek Kuby Wojewódzkiego?

Swoje bogactwo zbudował na bazie różnorodnych źródeł przychodów. Przez lata zasiadał w jury popularnych programów muzycznych, prowadził własne talk-show. Im bardziej rozpoznawalną osobowością się stawał, tym lepsze stawki mógł dyktować telewizjom. Niejednokrotnie angażował się we współprace reklamowe z dużymi markami, takimi jak sieć komórkowa Play czy producent oranżady Hellena. Inwestował też w restauracje, nieruchomości oraz samochody. Taka dywersyfikacja źródeł dochodu to jedna z przyczyn, dla których Kuba Wojewódzki może cieszyć się tak pokaźnym majątkiem.

Przychody generują również social media. Ze swoją armią 1,5 mln obserwujących na Instagramie Kuba Wojewódzki stał się atrakcyjnym partnerem dla wielu marek, które chciały promować swoje produkty. Możemy tylko domyślać się, ile łącznie przynoszą mu takie współprace, ale z pewnością jest to istotna część jego majątku.

Kuba Wojewódzki – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Choć konkretnych kwot gwiazdor nie ujawnia, można dokonywać pewnych szacunków. I tak media oceniły, że łączna wartość majątku Kuby Wojewódzkiego – a dokładniej tej części jego własności, jaką pokazywał publicznie – to co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Wprawdzie wspólny biznes z Januszem Palikotem w branży alkoholowej nie wypalił najlepiej, to poduszka finansowa sprawi, że celebryta specjalnie tego nie odczuje. Sam często mówi, że nawet gdyby wyrzucili go z telewizji, to i tak może spać spokojnie.

Na podstawie jego aktywności w mediach społecznościowych, gdzie ma 1,5 mln obserwujących, można przypuszczać, że za jedno umieszczenie posta na swoim profilu, może otrzymać od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Kiedyś sam Kuba Wojewódzki zamieścił post, w którym pokazał, że za współpracę w social mediach dostaje nawet 400 tys. zł. Zawsze pozostają jednak pytania o jej zakres, charakter, czas trwania etc.

Z czego znany jest Kuba Wojewódzki?

Majątek to jedno, ale na czym polega sekret jego popularności? Zaczął jako dziennikarz muzyczny, potem zrobił wielką karierę w telewizji – tak został jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskim show-biznesie. Przez lata pracował dla wielu czasopism, pisząc felietony do takich tytułów jak:

  • „Przekrój”;
  • „Wprost”;
  • „Gazeta Wyborcza”;
  • „Viva!”.

Jego kariera telewizyjna zaczęła się od Telewizji Polskiej, gwiazdą stał się w Polsacie, aż wreszcie przeniósł się TVN, gdzie ugruntował swoją popularność. Najwięcej sławy zyskał dzięki programom takim jak „Idol” czy autorskie „Kuba Wojewódzki (Show)”. Jego osobowość i charakterystyczny styl przyciągały widzów, a on umiejętnie przekuł tę popularność w zysk, stając się jednym z najbogatszych ludzi w polskim światku celebryckim.

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: