Jerzy Połomski – wzrost: Oto prawdziwa wysokość gwiazdy muzyki!

Michał Wójtowicz

Wzrost Jerzego Połomskiego, legendy polskiej estrady, to temat, który zawsze intryguje fanów. Przeczytaj nasz artykuł, aby odkryć, jak wysoki jest ten znany piosenkarz!

jerzy połomski wzrost

Wzrost Jerzego Połomskiego to tajemnica!

Wzrost Jerzego Połomskiego nigdy nie był głównym tematem dyskusji, gdyż wszyscy skupiali się na jego niezapomnianym głosie i osiągnięciach artystycznych. Nie ma oficjalnych informacji na temat jego wzrostu, ale to nie zmienia faktu, że był wielkim artystą, chociaż stosunkowo niskim.

Jerzy Połomski – życie poza sceną

Jerzy Pająk, bo tak naprawdę się nazywał, urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Od dziecka lubił podśpiewywać, ale był tak nieśmiały, że nigdy nie dał się namówić na występy przy gościach. Rodzice nie podzielali jego pasji i chcieli, aby wybrał inną ścieżkę kariery.

Jego wybór technikum budowlanego okazał się pocieszeniem, gdyż tam dołączył do szkolnego chóru. Po maturze postanowił zdawać na architekturę w Warszawie, jednak nie udało mu się dostać na studia. Wówczas zdecydował się na szkołę teatralną, gdzie dostał się za pierwszym podejściem.

Połomski debiutował jako aktor w 1957 roku w warszawskim Teatrze Buffo, gdzie zagrał w różnych składankach satyrycznych. Następnie występował w stołecznym Teatrze Syrena, grając zarówno role dramatyczne, jak i komediowe. Swoją przyszłą ścieżkę kariery aktorskiej zapowiedział już podczas zdobywania dyplomu.

Fot. Kinga Szafruga via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: