Daniel Craig – wzrost. Jak wysoki jest aktor wcielający się w Jamesa Bonda?

Aleksandra Nabierzyńska

Wzrost Daniela Craiga, którego świat pokochał jako Jamesa Bonda, to temat, który nieustannie intryguje fanów. Zapraszamy do lektury artykułu ujawniającego tę tajemnicę!

daniel craig wzrost

Wzrost Daniela Craiga – czy to miało znaczenie?

Główna treść artykułu: Daniel Craig ma 178 cm wzrostu. Jego postać Jamesa Bonda, którą zagrał w serii filmów o słynnym agencie 007, przyciągnęła uwagę na jego sylwetkę. Teraz wszyscy fani wiedzą, jak wysoki jest znany aktor.

Dzieciństwo i początki kariery Daniela Craiga

Urodzony w Chester, Daniel Craig wychował się ze starszą siostrą Leą. Po rozwodzie rodziców zamieszkał z matką i siostrą w Liverpoolu, gdzie jego zainteresowanie aktorstwem się rozwinęło. W wieku 14 lat zaczął występować w szkolnych przedstawieniach.

W 1984 roku Craig dołączył do grupy teatralnej National Youth Theatre (NYT) w Manchesterze, po czym przeprowadził się do Londynu. Występował z NYT, podróżując do Walencji i Moskwy. W 1988 roku dostał się do prestiżowej Guildhall School of Music and Drama, gdzie studiował aktorstwo

Sukcesy i ważne role Daniela Craiga

Kariera Daniela Craiga nabrała tempa po występie w serialu BBC „Nasi przyjaciele na północy”. Kolejne ważne role to postać Raya w filmie „Głosy” oraz rola w „Lara Croft: Tomb Raider”. Szczytem kariery Craiga była rola Jamesa Bonda, którą zagrał po raz pierwszy w filmie „Casino Royale” (2006).

Fot. Caroline Bonarde Ucci via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: