Iga Świątek – wzrost. Sekret sukcesu polskiej tenisistki?

Michał Wójtowicz

Czy wiedziałeś, że Iga Świątek – jedna z najlepszych polskich tenisistek – ma aż 176 cm wzrostu? Dowiedz się, jak to wpłynęło na jej karierę i dlaczego warto się nią zainteresować!

iga świątek wzrost

Iga Świątek – wzrost i sukcesy na korcie

Iga Świątek, utalentowana polska tenisistka, może poszczycić się wzrostem 176 cm. To niewątpliwie jeden z elementów, który przyczynił się do jej osiągnięć na międzynarodowych kortach.

Niesamowite osiągnięcia Igi Świątek – przegląd

 Iga Świątek to bez wątpienia najlepsza i najbardziej utytułowana polska tenisistka. Swoje zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym zapisała jako pierwsza Polka w historii, a w 2022 roku zanotowała serię 37 wygranych spotkań z rzędu. Urodzona 31 maja 2001 roku w Warszawie, Świątek zdobyła trzy tytuły wielkoszlemowe: French Open 2020 i 2022 oraz US Open 2022.

Sezon 2023 rozpoczęła od występu w Australian Open, gdzie doszła do czwartej rundy, przegrywając z Jeleną Rybakiną. Następnie obroniła tytuł w Dosze, pokonując w finale Jessicę Pegulę i pobijając rekord Chris Evert, tracąc tylko 5 gemów w drodze po tytuł.

W Dubaju Iga doszła aż do finału, gdzie przegrała z Barborą Krejčíkovą. Następnie w Indian Wells broniła tytułu sprzed roku, dochodząc do półfinału i ulegając ponownie Jelenie Rybakinie. Niestety, z powodu urazu żebra, Świątek wycofała się z turnieju w Miami, gdzie miała bronić tytułu sprzed roku.

Po miesięcznej przerwie Iga wróciła na korty w Stuttgarcie, gdzie także obroniła tytuł sprzed roku. W finale pokonała wiceliderkę rankingu WTA, Aryną Sabalenką.

For. Peter Menzel via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: