Fryderyk Karzełek – majątek. Od milionera do zera i z powrotem

Kaja Nowacka

Wiele osób podąża za Fryderykiem Karzełkiem. Majątek i osobista historia przemawiają do wyobraźni, a on sam chętnie organizuje różne szkolenia. Zobacz, co wiadomo o jego bogactwie i podejściu do finansów!

fryderyk karzełek majątek

Fryderyk Karzełek to polski przedsiębiorca, którego bogactwo budzi ogromne zainteresowanie. Między innymi z uwagi na fakt, że ogłosił upadłość i musiał spłacić 2 mln złotych długów. Ten utalentowany, pochodzący z Jastrzębia-Zdroju finansista, potrafił ponownie wspiąć się na szczyt mimo wielu przeciwności losu. Majątek Fryderyka Karzełka ma wiele źródeł. Jak dotąd nikt nie podjął się jego dokładnego oszacowania. A i sam zainteresowany raczej unika publicznego podawania konkretnych kwot.

Skąd pochodzi majątek Fryderyka Karzełka?

Jego droga do sukcesu zaczęła się od ciężkiej pracy fizycznej. Karzełek wyemigrował do Niemiec, gdzie najpierw „kopał rowy”, a po paru latach zarządzał firmą generującą kilkaset tysięcy złotych dochodu. Niestety, los dał mu surową lekcję. Do Polski wrócił z długami na ponad milion marek niemieckich. Niedługo po powrocie do ojczyzny stworzył Polskie Doradztwo Finansowe. Ta firma zajmuje się zarządzaniem aktywami finansowymi klientów i generuje milionowe obroty.

W 2009 roku powołał do życia Heksagon Sp. z o.o., firmę szkoleniową. Dzisiaj jest wspólnikiem kilku innych spółek i kontynuuje swoje działania jako „finansowy coach”, pomagając innym odnosić sukcesy. Jest aktywny w mediach społecznościowych, był ekspertem w telewizyjnym programie Polsatu „Wolni od długów”. Wydaje też książki, które dobrze się sprzedają. Do najbardziej znanych poradników jego autorstwa należą:

  • „Pieniądze są sexy”;
  • „Heksagon szczęścia”;
  • „Sprzedaż naturalna”;
  • „Obudź się”;
  • „Problemy są dobre”.

Fryderyk Karzełek – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Dokładna wartość majątku Fryderyka Karzełka nie jest publicznie znana, ale nie ma wątpliwości, że jest on multimilionerem. O jego finansach dowiadujemy się głównie z udzielanych wywiadów. W jednym z nich przyznał, że po upadku biznesowym w Niemczech musiał spłacić dług na kwotę 1 mln DM (ok. 2 miliony złotych). Stwierdził też, że na spłatę długów powinno się przeznaczać maksymalnie 50% nowych wpływów. W jego przypadku proces wyjścia z długów trwał kilkanaście lat, ale Karzełek nie poddał się. Szybko znalazł zyskowną niszę i sumiennie realizował plan spłaty.

Z czego znany jest Fryderyk Karzełek?

Majątek zbudowany od zera – i to dwukrotnie – dodaje wiarygodności jego poradom. Fryderyk Karzełek jest równie dobrze z wielu innych aspektów swojego życia i kariery – najbardziej z roli mentora, przewodnika finansowego. Zdobył szeroką popularność dzięki swojej zdolności do przekazywania skomplikowanych koncepcji w prosty i przystępny sposób. Zasłynął z udziału w programie telewizyjnym, gdzie udzielał porad na temat wyjścia z zadłużenia i budowania dobrobytu. Ma w tym konkretne doświadczenie.

Drugim, nie mniej ważnym elementem jego sławy, jest jego kariera jako autora. Napisał wiele poradników i książek na temat finansów i samodoskonalenia, które zdobyły uznanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Zarządza dziesięcioma firmami z sektora finansowego.Jest również znany z zaangażowania w rozwój osobisty. Fryderyk Karzełek jest propagatorem idei samodoskonalenia, czego dowodem jest codzienne prowadzenie Klubu 555 na Facebooku. O godz. 5:55 budzi tysiące ludzi i swoimi przemowami podczas transmisji na żywo zachęca do tego, aby poprzez zmianę nawyków poprawiali swoje życie.

Fot. główna: Clientelo via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: