Ewa Szykulska – wykształcenie. Gdzie uczyła się sławna aktorka?

Aleksandra Nabierzyńska

Wielu widzów wprost uwielbia Ewę Szykulską. Wykształcenie aktorki zawsze budziło ich ogromne zainteresowanie. Najwięcej wiadomo o jej szkole średniej i studiach. Poznaj szkoły i uczelnie, które ją ukształtowały!

ewa szykulska wykształcenie

Zawsze fascynujące jest dowiedzenie się, jakie ścieżki edukacyjne wybierają nasze ulubione gwiazdy. W przypadku Ewy Szykulskiej wykształcenie zaczynało nabierać konkretniejszych kształtów już w stosunkowo wczesnych latach szkolnych. Obecnie nieczęsto się zdarza, by tak szybko dokonany wybór nie został zmieniony czy uzupełniony. Aktorka, która zdobyła uznanie na przestrzeni lat, jest absolwentką szanowanych instytucji edukacyjnych.

Kim z wykształcenia jest Ewa Szykulska?

Ewa Szykulska to wybitna, a także dyplomowana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jej osiągnięcia artystyczne są efektem również wieloletniej nauki na różnych szczeblach edukacji. Oczywiście wiedza akademicka i zajęcia na uczelni to nie wszystko. Przede wszystkim to talent i determinacja zaprowadziły ją na szczyt. Nie można jednak pomijać wkładu, jaki w jej karierę miał wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej. Aktorskie wykształcenie Ewy Szykulskiej z pewnością pomogło jej zdobyć wiele ról, które przyniosły potem uznanie widzów i krytyków. Gdzie konkretnie szlifowała swoje umiejętności?

Ewa Szykulska – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Zawsze warto przyjrzeć się bliżej, w jakich instytucjach gwiazdy kształciły swoje talenty, zanim trafił na firmament. Za początek poważnego wykształcenia Ewy Szykulskiej można uznać naukę w XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie. Niby to „tylko” szkoła średnia, ale uważa się ją za jedną z lepszych placówek – świadczy o tym lista znanych absolwentów. Warto dodać, że w 2018 r. instytucja zmieniła patrona na Stefana Banacha.

Aktorskie szlify Ewa Szykulska zdobywała w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej – obecnie funkcjonuje jako Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza. Z takim zapleczem ruszyła na podbój scen i ekranów.

Z czego znana jest Ewa Szykulska?

Wykształcenie w kierunku aktorstwa niewątpliwie pozwoliło jej rozwinąć swoje niebagatelne umiejętności. Szykulska to postać, której nie można pominąć, mówiąc o polskiej scenie filmowej i teatralne – wieloma rolami zaskarbiła sobie miejsce w sercach widzów. Wyrobiła sobie reputację, dzięki rolom w takich produkcjach, jak:

  • „Hydrozagadka”;
  • „Samochodzik i templariusze”;
  • „Dziewczyny do wzięcia”;
  • „Kariera Nikodema Dyzmy”;
  • „Vabank”;
  • „Jan Serce” i wiele innych.

Została doceniona nagrodą Ministra Kultury i Sztuki II stopnia za wybitne kreacje filmowe i teatralne. Otrzymała także Srebrny Krzyż Zasługi i nagrodę „Wielki Ukłon” za całokształt twórczości. Wystąpiła także w popularnych sitcomach „Lokatorzy” oraz „Sąsiedzi”, za co otrzymała statuetkę Kryształowego Granatu na VIII Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Swoje serce pokazała również w programie „Przygarnij mnie”, adoptując suczkę Sarę ze schroniska. W 2016 roku umocniła swoją pozycję w polskiej kulturze, zostawiając odcisk dłoni na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: