Ewa Drzyzga – wykształcenie to niespodzianka dla fanów dziennikarki

Michał Wójtowicz

Jakie studia skończyła Ewa Drzyzga? Wykształcenie gwiazdy TVN przeczy stereotypom. Ta ceniona postać świata telewizji ma na swoim edukacyjnym koncie coś zaskakującego. Czy wiesz, że nie posiada studiów dziennikarskich? Czytaj dalej, by poznać więcej szczegółów!

ewa drzyzga wykształcenie

Ewa Drzyzga – wykształcenie. Jakie studia skończyła?

Nie jest tajemnicą, że Ewa Drzyzga to znana i ceniona twarz TVN, ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad jej edukacyjnym tłem? Wykształcenie Ewy Drzyzgi jest co najmniej zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę to, czym aktualnie się zajmuje!

Wychowana w sercu Krakowa, Ewa skończyła VIII Liceum Ogólnokształcące, skupiając się na profilu matematyczno-fizycznym. Biorąc pod uwagę jej profesjonalizm, kto by zgadł, że nie ma ona wykształcenia dziennikarskiego? Zaskoczenie? Tak, dokładnie tak! Jej edukacja skupiała się na filologii rosyjskiej, którą ukończyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej.

O mały włos, a zostałaby nauczycielką języka rosyjskiego. Jednak w trakcie studiów zaangażowała się w pracę w rozgłośni radiowej, co zaważyło na jej późniejszej karierze.

Kim jest Ewa Drzyzga? Ceniona postać medialna z niebanalną karierą

Choć dziś kojarzona głównie z ekranów telewizyjnych, Ewa Drzyzga rozpoczęła swoją karierę w świecie mediów od pracy w radiu. W połowie 1991 roku, po odbyciu stażu w Polskim Radiu w Krakowie, zadebiutowała na antenie RMF FM. Swoją energię i kreatywność kierowała nie tylko w stronę prowadzenia porannych serwisów informacyjnych, ale także różnych pasm programowych, w tym „Radio Muzyka Fakty”. 

Przez lata zasłużyła na uznanie publiczności i jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Jeden z jej najważniejszych projektów telewizyjnych to „Rozmowy w toku”, za które otrzymała nagrodę Wiktora w kategorii „Osobowość telewizyjna” i trzy Telekamery, a także Złotą Telekamerę. 

Od 2020 roku jest jedną z twarzy popularnego programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN”.

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: