Dorota Szelągowska – wykształcenie. Czy jest dyplomowaną projektantką?

Michał Wójtowicz

Wiadomo, kim jest Dorota Szelągowska! Wykształcenie tej osobowości telewizyjnej to temat, który fascynuje i zaskakuje zarazem. Sprawdziliśmy, czy królowa metamorfoz wnętrz ma wykształcenie architektoniczne?

dorota szelągowska wykształcenie

Dorota Szelągowska – wykształcenie. Czy projektantka ma dyplom?

Co wiemy o wykształceniu Doroty Szelągowskiej? Zaskakująco dla wielu nigdy nie ukrywała, że nie ukończyła studiów na kierunku architektura. Zamiast tego, zdecydowała się na zgłębianie dwóch innych dziedzin – dziennikarstwa i stosowanych nauk społecznych. Nie uzyskała jednak dyplomu ich ukończenia. Na kurs, który uprawnia ją do wykonywania zawodu projektanta wnętrz, zdecydowała się dopiero przed trzydziestymi urodzinami! 

Co ciekawe, w jednym z wywiadów Dorota Szelągowska mówiła, że gdyby teraz miała wybierać studia, zdecydowałaby się na wzornictwo przemysłowe.

Dorota Szelągowska – kim jest ta telewizyjna osobowość?

Dorota Szelągowska to synonim stylu i wysublimowanego smaku, które zna każdy, kto choć raz zasiadł przed ekranem telewizora podczas emisji jej programów. Córka Katarzyny Grocholi, z powodzeniem prowadzi od 2014 roku swoje autorskie show o tematyce wnętrzarskiej na antenie TVN Style. Program „Dorota was urządzi” cieszy się niesłabnącą popularnością. Dodatkowo od 2020 roku, widzowie z zapartym tchem oglądają „Totalne remonty Szelągowskiej”, który jest emitowany w TVN.

Zamiast tradycyjnego podejścia do wykształcenia Dorota Szelągowska odważnie zdecydowała się na pracę w telewizji już w wieku 18 lat. Tłumaczy, że był to prawdziwy krok w nieznane, ale z perspektywy czasu okazało się to najlepszą decyzją. 

Mimo że nie ma formalnego wykształcenia w dziedzinie architektury wnętrz, jedynie wspomniany wyżej kurs, Dorota czerpie doświadczenie i wiedzę od praktyków w branży, co pozwala jej osiągać spektakularne sukcesy. Sama zresztą stała się autorytetem w tej dziedzinie.

Fot. Główne: Magazyn VIVA! via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: