Cezary Łasiczka – wykształcenie 

Aleksandra Nabierzyńska

Wielbiciele radia, plotkujący internauci, fani silnych osobowości – czas wziąć na tapetę Cezarego Łasiczkę! Wykształcenie dziennikarza i prezentera to tylko jedna z kwestii, co do których nie ma pełnej jasności. A co można wywnioskować z poszlak? Przeczytaj tekst!

Nie brakuje osób, które twierdzą, że Cezary Łasiczka w ogóle nie istnieje. Rzekomo to jedynie pseudonim, o czym ma świadczyć m.in. brak zdjęcia i stylizowany tekst w notce o prowadzącym na stronie TOK FM. Przy czym argumenty te pojawiają się razem ze stwierdzeniem, że nagrody odbierali podstawieni figuranci… Wykształcenie Cezarego Łasiczki to tylko jedna z wielu rzeczy, które trudno potwierdzić. Wydaje się, że dziennikarz celowo kreuje wokół siebie atmosferę tajemnicy i niedopowiedzenia.

Kim z wykształcenia jest Cezary Łasiczka?

Wie to chyba tylko sam zainteresowany, a także pracodawcy i może współpracownicy. W internecie trudno znaleźć wiarygodne informacje. W efekcie niemal niczego nie wiemy o wykształceniu Cezarego Łasiczki – możemy jedynie spekulować na podstawie wspomnianej wyżej notki. Nawet na stronie Radia TOK FM informacje na temat jego wykształcenia są pomijane. Czyżby miał coś do ukrycia, czy może po prostu ceni sobie prywatność? Bez względu na to, jaki jest prawdziwy powód, daleko mu do typowego celebryty, który bez oporów dzieli się detalami swojego życia.

Przypuszczamy, że Cezary Łasiczka z wykształcenia jest albo dziennikarzem, albo filozofem – lub ukończył bądź studiował oba te kierunki. Skąd takie wnioski? Na podstawie poniższego fragmentu notki o prezenterze: „Już jako mała łasiczka, w norce pod Warszawą, szkolił się w ciętej ripoście i celnych komentarzach. Wielkim autorytetem w tej dziedzinie był dla niego jego wuj i ojciec chrzestny – Ludwik. To on zaraził go miłością do Wittgensteina”.

Cezary Łasiczka – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Informacje dotyczące wykształcenia Cezarego Łasiczki to w zdecydowanej większości spekulacje. Dotyczy to praktycznie wszystkich etapów ścieżki edukacyjnej. Nie ma 100-procentowej pewności odnośnie do tego, gdzie i w jakich instytucjach pobierał naukę – być może Cezary Łasiczka kształcił się w Kanadzie. Wspomina, że w młodym wieku wyruszył w podróż dookoła świata, a kraj spod znaku klonowego liścia wyjątkowo przypadł mu do gustu. Ale czy wyjechał z Polski jako nastolatek, a może po studiach? Na podstawie szczątkowych informacji z internetu nie sposób to ustalić.

Z czego znany jest Cezary Łasiczka?

Wykształcenie Cezarego Łasiczki w wielu różnych dziedzinach pozwala odnaleźć się w dziennikarstwie. Cezary Łasiczka znany jest głównie z Radia Tok FM, gdzie prowadził i prowadzi szereg audycji, np. „Biosferę”, „Radiową Akademię Nauk”, czy „OFF Czarek”. W swojej karierze zasłynął jako prezenter o niebanalnym stylu i bystrym umyśle, który potrafił zainteresować słuchaczy zarówno tematami naukowymi, jak i bieżącą polityką.

Za swoją pracę został wielokrotnie nagrodzony. Otrzymał m.in. prestiżową nagrodę „Popularyzator Nauki 2010”. Był też nominowany w 2019 w Plebiscycie Osobowości 25-lecia miesięcznika „Architektura-murator”  jako jedna z osób, które wywarły największy wpływ na kształt architektury w Polsce i jej promocję.Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: