Cezary Kucharski – majątek. Prowizje, oświadczenia i sprawy sądowe

Aleksandra Nabierzyńska

Chcesz poznać majątek Cezarego Kucharskiego? To człowiek, który potrafił budować bogactwo na wielu frontach. I nie brakuje tu intrygujących wątków. Ciekawi cię, skąd pochodzi jego fortuna? Czytaj dalej!

cezary kucharski majątek

Słynny menedżer piłkarski i były poseł na Sejm, znany również z kariery sportowej, niejednokrotnie trafiał na łamy mediów. W ostatnich miesiącach najgłośniej było akurat o poważnych kłopotach zdrowotnych i rehabilitacji, jaką przechodzi Cezary Kucharski. Majątek ma z nimi coś wspólnego? Nie można tego wykluczyć. Wokół finansów naszego bohatera tyle się dzieje, że rzeczywiście mogło to się odbić na kondycji organizmu. Jednak o wpływie stresu na zdrowie niech wypowiadają się lekarze. My tu jesteśmy od niedyskretnych plotek.

Skąd pochodzi majątek Cezarego Kucharskiego?

Pierwsze kroki na drodze do zdobycia fortuny, jaką obejmuje jego majątek, Cezary Kucharski stawiał jako piłkarz. Swoją karierę rozpoczynał w lokalnych klubach, by później zdobywać laury z Legią Warszawa, ale nie tylko gra w piłkę nożną pomogła mu zgromadzić majątek.

Po zakończeniu kariery sportowej Kucharski nie zniknął z rynku – został menedżerem piłkarskim i właścicielem serwisu internetowego o stołecznej drużynie. Najpewniej to reprezentowanie interesów innych zawodników przyniosło mu największe profity. To jednak nie koniec źródeł jego bogactwa.

Polityka

Bycie posłem na Sejm VII kadencji otworzyło Kucharskiemu kolejne drzwi do finansowego sukcesu. Nawet jeśli nie należał do najbardziej aktywnych polityków, to z podstawowej diety i dodatków z tytułu przynależności do 4 komisji i podkomisji oraz 4 zespołów parlamentarnych z pewnością otrzymywał godne wynagrodzenie. Nawet jeśli to drobne w porównaniu z menedżerskimi prowizjami.

Cezary Kucharski – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Cezary Kucharski nie chwalił się swoimi zarobkami, ale wiemy, że w czasie kariery poselskiej wykazywał przychody rzędu 1,7–2,5 mln zł rocznie. Do tego dochodziły:

  • oszczędności w wysokości 1 160 000 zł oraz 600 tys. euro;
  • dwa samochody marki Audi Q7;
  • papiery wartościowe na kwotę 330 tys. zł;
  • 18 mieszkań;
  • dom o wartości 2,5 mln zł.

Wszystkie powyższe dane o majątku Cezarego Kucharskiego pochodzą z ostatniego oświadczenia majątkowego, jakie złożył jako poseł. Zrobił to w 2014 roku – a na koniec kadencji w 2015 uchylił się od tego obowiązku. Media spekulowały, że Kucharski postąpił w ten sposób z powodu klauzul poufności w nowym kontrakcie swojego najsłynniejszego (i najlepiej zarabiającego) podopiecznego. Z umowy Roberta Lewandowskiego miał otrzymać prowizję rzędu 7 mln euro – to z pewnością zwiększyło majątek Cezarego Kucharskiego.

Z czego znany jest Cezary Kucharski?

Majątek Cezarego Kucharskiego budzi zainteresowanie i kontrowersje z powodu sporów agenta z „Lewym”. Pojawiają się oskarżenia o szantaż Kucharskiego (został nawet zatrzymany w tej sprawie), a z drugiej strony menedżer twierdzi, że Robert Lewandowski i jego żona Anna są mu winni 39 milionów złotych. Sprawę rozstrzygnie sąd.Sam Cezary Kucharski zrobił większą karierę jako menedżer niż piłkarz. Przez lata swojej kariery sportowej zasłynął jako zdobywca Pucharu Polski, a także tytułu mistrza Polski z Legią Warszawa.

Fot. główna: Ryszard Hołubowicz / lublin.com.pl via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: