Viki Gabor – rodzice. Kim są rodzice zwyciężczyni Eurowizji?

Aleksandra Nabierzyńska

Pierwsza polska zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji to Viki Gabor. Rodzice młodej wokalistki wspierali ją w rozwoju muzycznym od najmłodszych lat. Kim są i czym zajmują się rodzice Viki Gabor? Po kim młoda wokalistka odziedziczyła talent? Czy Viki Gabor ma romskie korzenie?

viki gabor rodzice

Viki Gabor pochodzi z niezwykle muzykalnej rodziny. Jej rodzice Ewelina i Dariusz Gaborowie przez lata mieli swój własny zespół folklorystyczny, wykonujący tradycyjną muzykę cygańską. Romskie pochodzenie sprawia, że muzyka zawsze była obecna w domu rodzinnym Viki Gabor, dzięki czemu młoda piosenkarka śpiewa właściwie od czasu, kiedy nauczyła się mówić. To właśnie rodzice dali Viki Gabor wsparcie w rozwoju kariery muzycznej, zapewniając edukację muzyczną od 5 roku życia oraz zachęcając do udziału w programach muzycznych.

Viki Gabor – rodzice. Kim są?

Viki Gabor to córka Eweliny i Dariusza Gabor. Wokalistka o romskim pochodzeniu przyszła na świat w Hamburgu, a pierwsze lata dzieciństwa spędziła w Wielkiej Brytanii. Rodzice Viki Gabor również są muzykami. Przed laty posiadali wspólny zespół, a obecnie mama Viki Gabor – Ewelina nadal śpiewa i tańczy w romskim zespole Kale Jakha, czyli Czarne Oczy. Jak przyznaje młodziutka wokalistka, to właśnie ona jako pierwsza nauczyła ją stawiania dźwięków, emisji głosu i muzycznej interpretacji tekstu. Viki podkreśla także, że to właśnie rodzice – zarówno mama, jak i tata – są dla niej pierwszymi guru muzycznymi.

O tacie Viki Gabor, Dariuszu Gaborze, głośno było także w innym, mniej przyjemnym kontekście. We wrześniu 2020 roku media obiegła informacja na temat pobicia 49-letniego wówczas mężczyzny, który stanął w obronie swojej córki. Dwóch napastników osaczyło ich pod osiedlowym sklepem, domagając się pieniędzy i obrażając pod względem rasowym.

Viki Gabor – rodzice i pochodzenie

Młoda wokalistka jest dumna ze swojego pochodzenia i chętnie podkreśla romskie korzenie. Akcenty etniczne słyszalne są również w jej twórczości. Wokalistka biegle włada językiem romskim, w którym porozumiewa się ze swoją rodziną oraz mieszkającymi w Polsce dziadkami. Viki Gabor wraz z rodzicami i starszą siostrą Melisą kilkukrotnie zmieniała miejsce zamieszkania. Wokalistka urodziła się w Hamburgu, następnie zamieszkiwała Wielką Brytanię, a ostatecznie przeniosła się wraz z rodziną do Krakowa. Jak sama podkreśla, czuje się w równym stopniu Polką i Romką i nie rozumie emocji, jakie wśród niektórych budzi jej pochodzenie.

Fot. Główne: Zrzut ekranu z YouTube „Viki Gabor – Napad na serce (Official Video)” (Viki Gabor)Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022

Popularne wpisy: