Ralph Kaminski – wzrost. Poznaj tajemnicę gwiazdy!

Aleksandra Nabierzyńska

Ciekawi Cię, jaki jest wzrost Ralpha Kaminskiego? Odkryj tajemnicę jego wysokości i zgłęb niezwykłe fakty z życia oraz kariery tego utalentowanego artysty!

ralph kaminski wzrost

Ile mierzy Ralph Kaminski?

Wzrost Ralpha Kaminskiego to kwestia, która może zainteresować wielu fanów artysty. Gwiazda ma około 180 cm wzrostu. Teraz,  gdy już znamy odpowiedź, warto przyjrzeć się bliżej życiu i osiągnięciom Kaminskiego.

Kim jest Ralph Kaminski i co warto o nim wiedzieć?

W 2009 roku Kaminski wystąpił w programie „Szansa na sukces”, śpiewając utwór zespołu Perfect. W 2011 roku zdobył Grand Prix na festiwalu Carpathia 2011 za piosenkę „The Hill”. To właśnie wtedy zauważył go Marek Kościkiewicz, proponując współpracę menedżerską. W 2012 roku Kaminski wziął udział w przesłuchaniach do drugiej edycji X Factor, ale odpadł na etapie bootcampu. Rok później odebrał główną nagrodę na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA i zaczął występować z zespołem My Best Band In The World.

W 2016 roku Kaminski wystąpił na koncercie „Scena alternatywna” podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 14 listopada tego samego roku wydał debiutancki album studyjny „Morze”, który promował singlami „Podobno”, „Zawsze” i „Meybick Song”. W 2017 roku wystąpił na Open’er Festival, a w czerwcu 2018 roku – na Orange Warsaw Festival.

W 2019 roku Kaminski zwyciężył w finale 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wykonując utwory „Witajcie w naszej bajce” z Akademii Pana Kleksa i „Na zakręcie”. Również w 2019 roku wydał single „Kosmiczne energie” i „Wszystkiego najlepszego”, które zapowiadały drugi album studyjny. W sierpniu tego samego roku wystąpił na Pol’and’Rock Festival. W październiku wydał płytę „Kora”, za którą otrzymał Fryderyki dla artysty roku oraz w kategorii „muzyka poetycka”.

Inspiracje muzyczne Ralpha Kaminskiego to między innymi MGMT, Adele, Amy Winehouse, George Michael czy David Bowie. W swojej twórczości nawiązuje także do świata Akademii Pana Kleksa oraz twórczości takich poetów jak Jan Brzechwa i Julian Tuwim.

Fot.: Wojciech Pędzich via Wikipedia, CC BY 4.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: