Popek – wzrost zaskakuje! Ciekawostki o słynnym raperze i zawodniku MMA

Michał Wójtowicz

Jaki wzrost ma Popek? Zastanawiasz się, jak mierzy się słynny raper i zawodnik MMA z innymi gwiazdami? Zaczekaj, aż przeczytasz, co odkryliśmy na temat tego wszechstronnego artysty!

popek na balkonie nocą bez bluzki

Popek – wzrost słynnego rapera i zawodnika MMA

Popek, znany również jako Paweł Ryszard Mikołajuw, mierzy imponujące 183 cm. Jego wysoka postura to nie jedyna rzecz, która wyróżnia go w świecie show-biznesu.

Kariera muzyczna i sportowa Popka – więcej niż tylko wzrost

Początki kariery MMA Popka sięgają czasów, gdy mieszkał w Londynie. Tam trenował w klubie Team Titan pod okiem Mickeya Papasa. Swój pierwszy profesjonalny pojedynek stoczył z zawodnikiem z Irlandii Północnej, Normanem „Storminem” Parke, jednak walka zakończyła się po 37 sekundach z powodu kontuzji ręki Popka.

Popek zasłynął przede wszystkim jako muzyk. W 2001 roku dołączył do krakowskiego zespołu Firma, z którym nagrał pięć albumów. Jego pierwszy solowy album „Wyjęty spod prawa” ukazał się w 2007 roku. Warto również wspomnieć o albumie „Monster” z 2013 roku, który zdobył status złotej płyty w Polsce, Czechach i na Słowacji.

W 2014 roku, wspólnie z Robertem M, znanym jako Rozbójnik Alibaba, założył zespół Gang Albanii. Ich pierwszy album, „Królowie życia”, zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS, a w 2017 roku uzyskał status diamentowej płyty. Popek kontynuował swoją karierę muzyczną, wydając kolejne płyty, takie jak „Król Albanii” czy „Dr Jekyll and Mr Hyde” we współpracy z producentem muzycznym Matheo.

Fot. zrzut ekranu z filmu „Lapalma – popek (Oficial video)” via YouTube.com – KrólAlbaniiTVZobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: