Julia Wieniawa – wykształcenie gwiazdy z „Rodzinki.pl”

Aleksandra Nabierzyńska

Aspirująca aktorka i piosenkarka, gwiazda młodego pokolenia – Julia Wieniawa. Wykształcenie artystki może zaciekawić, zwłaszcza że Wieniawa pojawiła się w mediach w wieku 14 lat. Czy pomyślała o dobrej szkole, czy wszystko postawiła na jedną kartę?

julia wieniawa wykształcenie

Julia Wieniawa – wykształcenie i kariera

Jakie szkoły ukończyła Julia Wieniawa? Wykształcenie zdobywała w warszawskim liceum im. Jana Zamoyskiego, a następnie podczas zajęć aktorskich Ogniska Teatralnego „U Machulskich”. Wieniawa przygotowywała się również do pracy aktorki podczas zajęć w Atelier Aktorskim Pilaszewskiej i Nowakowskiej. Choć, jak sama podkreśla, zawsze chciała zdawać do szkoły aktorskiej, uważa, że wykształcenie nie jest niezbędne, by robić karierę w zawodzie. Jak do tej pory Julia nie zasiliła szeregów studenckich uczelni przygotowujących przyszłych artystów filmowych i teatralnych.

Edukacja i zawód Julii Wieniawy

Wykształcenie Julii Wieniawy obejmuje jedynie edukację w szkole średniej i kursy aktorskie. Zdaniem młodej artystki nie jest rzeczą niezbędną, by ukończyć studia, ponieważ karierę można zrobić również bez dyplomu uczelni wyższej. Wieniawa niejednokrotnie powoływała się na przykłady znanych polskich aktorów, którzy studiów nie ukończyli, a zdobyli sławę, rozgłos i zostali docenieni przez światowych krytyków.

Studia aktorskie to marzenie Wieniawy. Wciąż jednak nie ma na nie czasu. Powodem rezygnacji są ciekawe propozycje od producentów filmowych, projekty, w których chce brać udział, wykorzystując swoją szansę. Czas pokaże, czy młoda aktorka trafi jeszcze na zajęcia, czy sama praktyka jej wystarczy i pomoże zająć miejsce wśród polskich sław.

Fot. główna: Magdalena Pieczonka via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: