Edyta Górniak – wykształcenie. Co dała jej nauka w młodości?

Aleksandra Nabierzyńska

Trudno żyć w Polsce i nie wiedzieć, kto to Edyta Górniak. Wykształcenie gwiazdy – a ostatnio coraz bardziej celebrytki – to wątek poboczny. Aczkolwiek niezmiernie interesujący. Zobacz, jak przebiegała nauka diwy polskiej sceny!

edyta górniak wykształcenie

Niektórzy twierdzą, że wykształcenie Edyty Górniak wiele tłumaczy. I w ich zamierzeniu zdecydowanie nie jest to komplement. Chodzi tutaj o rozmaite wypowiedzi, którymi gwiazda wzbudza ogromne zamieszanie, a u wielu wręcz zażenowanie. Wprawdzie media plotkarskie mają z nich pożywkę… ale wolelibyśmy, gdyby nasza bohaterka skupiła się na tym, na czym faktycznie się zna i prezentowała swoje nieprzeciętne umiejętności, a nie poglądy na każdy temat.

Kim z wykształcenia jest Edyta Górniak?

Z wykształcenia Edyta Górniak jest prawie technikiem ogrodnikiem. Kształciła się w tym kierunku w dwóch placówkach – najpierw w Technikum Ogrodniczym w Prószkowie, a potem w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim w Kluczborku. Jednak formalnie nie ukończyła edukacji. Na poziomie trzeciej klasy szkoły ponadpodstawowej zdecydowała się przerwać naukę i skupić się na karierze artystycznej. I wiele wskazuje na to, że dokonała właściwego wyboru. A braki w edukacji nie miały większego znaczenia przy rzeczywistych umiejętnościach, talencie do ciężkiej pracy i kolejnych doświadczeniach, które zdobywała na scenie.

Edyta Górniak – wykształcenie, ukończone szkoły i kierunki

Gwiazda nie ma matury, co nie jest dla niej żadnym problemem. Z dostępnych informacji wynika, że ostatnią szkołą, jaką ukończyła Edyta Górniak, była szkoła podstawowa w Opolu. Należy tu postawić mały znak zapytania, gdyż jej rodzina często zmieniała miejsce zamieszkania. Sama gwiazda niechętnie wraca do wspomnień z lat szkolnych. Głównie dlatego, że przez romskie pochodzenie i ciemniejszy odcień skóry była prześladowana przez inne dzieci. Miała też „przeciętne stopnie”.

Z czego znana jest Edyta Górniak?

Wykształcenie pomaga, ale też niczego nie gwarantuje, a jego brak nie jest równoznaczny z życiową porażką. Nasza bohaterka to najlepszy przykład na prawdziwość tego stwierdzenia. Edyta Górniak to powszechnie uznawana postać w polskim świecie muzycznym, osiągała również wymierne sukcesy za granicą. Jest znana ze swojego potężnego i unikalnego głosu, który zdobył uznanie krytyków i publiczności na całym świecie. Występowała w musicalu „Metro”, karierę na własny rachunek zaczynała jako wokalistka zespołu System B, który założyła w 1986 roku. W 1990 roku zdobyła wyróżnienie w koncercie „Debiuty” podczas 27. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

W 1994 roku Edyta Górniak zyskała międzynarodową sławę, reprezentując Polskę z utworem „To nie ja!” na 39. Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie, gdzie zdobyła drugie miejsce. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. dwóch Fryderyków, Wiktora, Eska Music Award, Platynowej Telekamery, Viva Comet Awards, Bursztynowego Słowika i Złotej Karolinki.

Fot. główna: Daniel Kuczyński via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: