Dominika Kulczyk – wykształcenie. Co studiowała najbogatsza Polka?

Kaja Nowacka

Tego na pewno nie wiesz o Dominice Kulczyk! Wykształcenie córki Jana Kulczyka na pewno jest gruntowne, ale wybrany przez nią kierunek studiów nie wydaje się oczywisty. Przybliżamy kulisy edukacji jednej z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

dominika kulczyk wykształcenie

Dominika Kulczyk – wykształcenie z najwyższej półki

Wykształcenie Dominiki Kulczyk to jedna z kwestii, która interesuje Polaków. Urodzona w Poznaniu, wybrała swoją edukacyjną ścieżkę z najwyższej półki. Jest absolwentką sinologii i politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale to nie wszystko! Dominika zdecydowała się naukę na drugim końcu świata, na uczelniach w Szanghaju i Pekinie. W dorobku ma także kurs strategicznej filantropii organizowany przez prestiżową Fundację Rockefellera w The London Institute. 

Każdy etap jej edukacji był przemyślany, co zaowocowało niezwykle szerokimi horyzontami i wszechstronnością, którą dziś podziwiają miliony.

Kim jest Dominika Kulczyk?

Dominika Kulczyk to nie tylko wysoko wyedukowana bizneswoman, ale także filantropka z misją. Córka Jana Kulczyka, jednego z najbogatszych Polaków, ugruntowała swoją pozycję na polu biznesu, filantropii i ekologii. Nie tylko przewodzi Radzie Nadzorczej Kulczyk Holding i Polenergia S.A., ale też jest założycielką Kulczyk Foundation, organizacji filantropijnej współpracującej z polskimi i międzynarodowymi NGO. Oprócz tego założyła organizację ekologiczną Green Cross Poland, dając wyraz swojemu zamiłowaniu do ekologii.

Jej działania zyskały uznanie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W 2013 roku zdobyła tytuł Kobiety Dekady magazynu „Glamour”. Po niespodziewanej śmierci swojego ojca w 2015 roku Dominika Kulczyk wraz ze swoim bratem Sebastianem Kulczykiem przejęła większość obowiązków, które dotąd pełnił ich ojciec. Kolejnym dowodem na jej filantropię była decyzja z 2020 roku o przekazaniu 20 mln złotych na walkę z koronawirusem.

Dominika Kulczyk to nie tylko imię, to marka – symbol determinacji, wytrwałości i nieustannego dążenia do doskonałości

Fot. Główne: Piotr Porębski via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: