Aleksander Sikora – wykształcenie. Cóż za wyedukowany przystojniacha!

Kaja Nowacka

Wśród plotek o Aleksandrze Sikorze wykształcenie zajmuje dość odległe miejsce. Jednak niesłusznie, bo z pewnością jest o czym rozmawiać. Poznaj ścieżkę edukacji znanego prezentera!

aleksander sikora wykształcenie

Wykształcenie Aleksandra Sikory może być nawet bardziej imponujące od jego dotychczasowych osiągnięć zawodowych. Mowa zarówno o estymie, jaką cieszy się jego Alma Mater, jak i skali trudności dziedzin, w których się edukował. Mało kto spodziewałby się po nim takiego zaplecza intelektualnego, gdyby miał oceniać tylko na podstawie wyglądu zewnętrznego czy dotychczasowej ścieżki zawodowej.

Kim z wykształcenia jest Aleksander Sikora?

Ukończone kierunki studiów pozwalają nazywać go biologiem, geografem oraz specjalistą od zarządzania w turystyce. Wykształcenie Aleksandra Sikory jest równie zróżnicowane jak jego kariera. Niezwykła wszechstronność i szeroka wiedza o świecie z pewnością przydają się podczas codziennej pracy w mediach. Ale raczej nie były przepustką do jej zdobycia.

Aleksander Sikora – wykształcenie, ukończone szkoły i kierunki

Edukacyjna ścieżka Aleksandra Sikory jest niczym przewodnik po krakowskim świecie nauki. Na etapie szkoły średniej uczęszczał do XII LO im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, gdzie zdawał maturę. Na studia pozostał w rodzinnym mieście i dostał się do jednej z najbardziej prestiżowych uczelni wyższych w całym kraju. Kształcił się na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ten sposób zdobył swoje niemałe kompetencje i poszerzył horyzonty.

Z czego znany jest Aleksander Sikora?

Aleksander Sikora jest najbardziej znany jako prezenter telewizyjny i osobowość telewizyjna. Swój profesjonalny debiut zaliczył w 2011 roku na kanale muzycznym Viva Polska, gdzie prowadził program Viva Clubbing. W latach 2012-2013 prezentował programy na 4fun.tv, a także prowadził programy muzyczne dla stacji TO!TV. Aleksander Sikora był również reporterem wideo dla serwisu o tematyce show-biznesowej – ciekawe, czy kiedykolwiek przypuszczał, że sam stanie się celem dla plotkarskich mediów.

Aleksander Sikora jest również znany z prowadzenia szeregu programów telewizyjnych i koncertów dla Telewizji Polskiej. Wśród nich znajdują się koncerty tematyczne, jak Wakacyjna trasa Dwójki czy Sylwester marzeń z Dwójką, a także programy jak Pytanie na śniadanie, którego został współprowadzącym od 2019 roku. Był gospodarzem finału 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach, a także komentował dla TVP Konkursy Piosenki Eurowizji oraz Konkursy Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Od 2020 roku prowadzi Studio prezenterskie TVP, a od 2021 roku poprowadził dwie edycje popularnego programu The Voice of Poland.

Fot. główna: MWTT via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: