Kalina Jędrusik – wzrost. Czy wpływał na jej karierę?

Kaja Nowacka

Ciekawi Cię, jaki wzrost miała Kalina Jędrusik? Przeczytaj ten artykuł, aby poznać odpowiedź oraz dowiedzieć się więcej o życiu tej legendarnej polskiej aktorki.

kalina jędrusik – wzrost

Kalina Jędrusik – wzrost gwiazdy odkryty!

Kalina Jędrusik, znana jako polska Marilyn Monroe, miała 166 cm wzrostu. Chociaż była niska, to jej zmysłowość i seksapil zdecydowanie przyciągały uwagę.

Kalina Jędrusik: życie pełne skandali i niezapomnianych ról

Kalina Jędrusik to ikona polskiego kina, która niejednokrotnie była porównywana do Marilyn Monroe. Warto wspomnieć, że twórcą jej wizerunku był pisarz Stanisław Dygat, za którego wyszła za mąż w 1955 roku.

W swojej karierze Kalina występowała w teatrach, sztukach telewizyjnych oraz śpiewała w Kabarecie Starszych Panów. Niestety, nie zawsze przekładało się to na interesujące propozycje filmowe. Na dużym ekranie często pojawiała się na drugim planie, grając role kelnerek czy pań lekkich obyczajów.

Jedną z najbardziej pamiętanych ról Jędrusik była postać Lucy Zuckerowej w filmie „Ziemia obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Mimo tego warto wspomnieć o jej występie w komedii kryminalnej „Lekarstwo na miłość” Jana Batorego.

Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat prowadzili skandalizujący związek. Ich małżeństwo było otwarte, a Jędrusik miała sławę kobiety o wielu romansach. W ich domu często odbywały się huczne przyjęcia, gdzie gościli przedstawiciele środowisk filmowych i literackich.

Fot. Edward Hartwig – Narodowe Archiwum Cyfrowe via Wikipedia, Public DomainZobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: