Dua Lipa – wzrost: zaskakująca prawda o wysokości gwiazdy

Aleksandra Nabierzyńska

Jaką wysokość ma Dua Lipa – wzrost tej gwiazdy to temat, którym żyją internauci! Poznaj tajemnicę jej wzrostu i odkryj więcej o życiu i osiągnięciach tej utalentowanej artystki!

dua lipa wzrost

Dua Lipa – wzrost odkryty!

Dua Lipa, zdolna brytyjska piosenkarka, ma 173 cm wzrostu. Wielu fanów zastanawia się, czy jest to odpowiednia wysokość dla tak utalentowanej artystki.

Dua Lipa – życiorys i początki kariery

https://www.pinterest.com/pin/18295942228390938/

Dua Lipa urodziła się 22 sierpnia 1995 roku w Londynie, jako córka albańskich Kosowian z Prisztiny. Jej rodzice wyemigrowali do Anglii w latach 90. z powodu represji. W dzieciństwie uczęszczała do Sylvia Young Theatre School, a mając 13 lat, przeprowadziła się wraz z rodziną do Kosowa. Jednak już po dwóch latach wróciła do Londynu, by spełniać swoje marzenia o karierze muzycznej. Inspiracją dla Duy był jej ojciec, Dukagjin Lipa, wokalista rockowego zespołu ODA.

W sierpniu 2015 roku Dua Lipa wydała swój pierwszy singiel „New Love”. Kolejny utwór, „Be the One”, odniósł sukces na listach przebojów w wielu krajach, zdobywając złote i platynowe płyty. Prace nad debiutanckim albumem rozpoczęła w 2015 roku, a ostatecznie ukazał się w 2017 roku nakładem Warner Bros.

Drugi album artystki, Future Nostalgia, miał premierę 27 marca 2020 roku, a promocja odbywała się głównie przez internet z powodu pandemii. W lutym 2022 roku Dua Lipa wyruszyła w piątą trasę koncertową, promującą Future Nostalgia.

Dua Lipa jest znana również ze swojego życia prywatnego. W latach 2013–2017 była związana z kucharzem Isaakiem Carewem, a następnie z Paulem Kleinem, byłym wokalistą zespołu LANY. W 2019 roku nawiązała romans z Anwarem Hadidem, młodszym bratem słynnych modelek Gigi i Belli Hadid.

Fot. Harald Krichel via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: