Marcin Prokop – wzrost gwiazdy telewizji, który robi wrażenie!

Kaja Nowacka

Marcin Prokop to dziennikarz, który swoim wzrostem potrafi zaskoczyć niejedną osobę. Sprawdź, jakie jeszcze ciekawostki kryją się za postacią tego znanego prezentera!

marcin prokop w garniturze czarnym

Ile mierzy Marcin Prokop?

Marcin Prokop, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy, może się pochwalić imponującym wzrostem 206 cm. Na pewno nie brakuje mu wyrazistości!

Marcin Prokop – od finansów do telewizji

Urodzony w Warszawie Marcin Prokop, choć początkowo związany z wydziałem finansów na Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości, szybko zmienił swoje plany życiowe i zdecydował się na karierę w telewizji.

Przez lata Marcin współpracował z różnymi magazynami, publikując swoje teksty w takich tytułach jak „Machina”, „Film”, „Gazeta Wyborcza” czy „Wprost”. Swoją karierę telewizyjną rozpoczął jako prezenter programów rozrywkowych, szybko zdobywając popularność.

Współpraca z Dorotą Wellman

Marcin Prokop przez kilka lat współpracował z Dorotą Wellman w Telewizji Polskiej, prowadząc razem poranne programy, takie jak „Pytanie na śniadanie”. W 2007 roku oboje przeszli do TVN, gdzie wspólnie prowadzili „Dzień Dobry TVN”.

Sukcesy w programach telewizyjnych

Marcin Prokop współprowadził popularne show „Mam Talent!” z Szymonem Hołownią, a także teleturnieje „Clever – widzisz i wiesz” i „Milion w minutę”. W 2013 roku zdobył Wiktora w kategorii „Osobowość roku”.

Życie prywatne Marcin Prokop

Prywatnie Marcin Prokop jest szczęśliwym mężem Marysi Pażuch oraz ojcem córeczki Zosi. Para wzięła ślub w sierpniu 2011 roku.

Autor zdjęcia: Piotr Drabik via wikipedia CCZobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: