Maciej Dowbor – wzrost znanej postaci polskiej telewizji

Kaja Nowacka

Maciej Dowbor to znana postać polskiej telewizji, ale czy wiesz, jakim wzrostem może się poszczycić? Przeczytaj artykuł i poznaj ciekawostki związane z jego karierą!

maciej dowbor w białej bluzce z plecakiem

Wzrost Macieja Dowbora – ciekawostka o popularnym prezenterze

Maciej Dowbor, polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, związany z Telewizją Polsat, może się pochwalić wzrostem 190 cm. To imponujący wzrost dla tej branży!

Maciej Dowbor – od Radia Trójka do Polsatu

Maciej Dowbor rozpoczął swoją karierę medialną w radiowej Trójce, gdzie był wydawcą i prowadził serwis sportowy Departament Sportu. Następnie przeszedł do Grupy TVN, gdzie był prezenterem i redaktorem sekcji sportowej oraz sportowego wydania Faktów.

W 2002 roku Dowbor rozpoczął współpracę z TVP2, prowadząc Studio Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City oraz studio Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002 Korea – Japonia. Był także współprowadzącym porannego programu Pytanie na śniadanie.

Wielokierunkowa kariera w Telewizji Polsat

Od 2005 roku Maciej Dowbor jest związany z Telewizją Polsat. Prowadził tam m.in. reality show Granice strachu, Interwencję Extra, magazyny rozrywkowe Przereklamowani, Wysportowani, Światowe Rekordy Guinnessa, a także programy o tematyce sportowej.

W latach 2012–2013 Dowbor prowadził taneczny program Got to Dance. Tylko taniec, a od wiosny 2014 współprowadzi program Twoja twarz brzmi znajomo. Od kwietnia 2015 związany jest także z RMF FM, gdzie prowadził audycję Rozmowy w biegu i współprowadzi weekendowy program poranny Wolno wstać.

Fot. Fryta 73 via Flickr, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: